Mať Playstation 5 horizontálne alebo vertikálne?: Inžinier Sony odpovedá, čo je pre konzolu lepšie

Mať Playstation 5 horizontálne alebo vertikálne?: Inžinier Sony odpovedá, čo je pre konzolu lepšie

 

Odpoveď priamo z oficiálnych zdrojov. 

Asi nepoviem veľkú herézu, keď skonštatujem, že obe next-gen konzoly – Playstation 5 a aj Xbox Series X vyzerajú lepšie vertikálne. Je zrejmé, že boli tak dizajnované a aj keď obe oficiálne môžeme umiestniť aj horizontálne, tak v praxi to až tak atraktívne nevyzerá. Asi jedinou výnimkou je Xbox Series S, ktorý vyzerá dobre aj vertikálne a aj horizontálne.

Lenže jedna vec je vizuál a druhá vec je umiestnenie konzoly z hľadiska potrieb chladenia. Zástupcovia spoločnosti Microsoft už prezradili, že Xbox Series X je dostatočne chladený aj vo vertikálnej a aj v horizontálnej polohe, no dôležité je, aby konzola nebola umiestnená v uzavretých priestoroch a mala prístup k čerstvému vzduchu. Ako je však na tom Playstation 5?

K tomu sa vyjadril asi najpovolanejší človek, Yasuhiro Ootori, ktorého sme mohli vidieť vo videu v ktorom nám predstavil vnútorné vybavenie Playstation 5 konzoly.

Podľa jeho vyjadrení pre japonský web 4gamer.net je napriek dizajnu konzoly jedno, či ju umiestnite horizontálne alebo vertikálne a nemalo by to mať vplyv na chladenie, no osobne preferuje jej vertikálne umiestnenie.

„Toto sa ma pýta veľa ľudí. Z dizajnérskeho hľadiska nie je žiaden rozdiel v chladiacom výkone v prípade, že sa rozhodnete konzolu umiestniť horizontálne namiesto vertikálneho uloženia. Niektorí ľudia si myslia, že vertikálne umiestnenie konzoly je lepšie kvôli komínovému efektu. No v chladiacom systéme s aktívnym ventilátorom je tento komínový efekt na úrovni štatistickej odchýlky. Konzola pracuje aj pri vertikálnom a aj pri horizontálnom umiestnení. Osobne však preferujem vertikálne umiestnenie a to kvôli tomu, že vtedy je Playstation logo na vrchu konzoly v správnej orientácii.“

Aj pri Playstation 5 však bude určite platiť, že jej treba dopriať prístup k čerstvému vzduchu.

Zdroj: 4gamer.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk