Spätná kompatibilita Playstation 5 nezahŕňa konzoly Playstation 3, Playstation 2 a Playstation

Spätná kompatibilita Playstation 5 nezahŕňa konzoly Playstation 3, Playstation 2 a Playstation

 

Investície na minime.

Aj keď sme nejak predpokladali, že Playstation 5 bude spätne kompatibilná iba s Playstation 4 (a aj to nakoniec nie je kompletne pravda), tak akosi sme dúfali, že Sony vyrazí dych všetkým a ohlási spätnú kompatibilitu so všetkými predchádzajúcimi generáciami značky Playstation. To sa však nakoniec nestane.

Túto informáciu síce nepotvrdilo priamo Sony, ale prezradila to spoločnosť Ubisoft na stránkach svojej podpory. V sekcii FAQ je otázka, ako funguje upgradovanie z Playstation 4 na Playstation 5 a v tejto časti je vysvetlené, že Sony ponúka hneď niekoľko fíčur, ako uľahčiť prechod svojich hráčov na novú konzolu a taktiež je tam aj skonštatovaný aj fakt, že medzi PS4 a PS5 bude fungovať cross-play.

A hneď pod tým je veta, ktorá ničí posledné nádeje: „Spätná kompatibilita bude podporovaná pri Playstation 4 hrách, no nebude podporovaná pri hrách z Playstation 3, Playstation 2 a Playstation.“

Zdá sa teda, že svoju Playstation 3 si budete musieť doma držať večne pre prípad, keby ste si jedného dňa chceli zahrať Metal Gear Solid 4.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk