Leaker, ktorý naznačoval slabý výkon PS5 v multiplatformových hrách klamal, je to len sklamaný fanúšik Xboxu

Leaker, ktorý naznačoval slabý výkon PS5 v multiplatformových hrách klamal, je to len sklamaný fanúšik Xboxu

 

Aj to sa stáva.

Príchod novej generácie konzol z dielne Sony a Microsoftu je v tomto roku veľmi špecifický. Dôvodom je samozrejme nečakaná globálna pandémia, ktorá jednoducho zrušila akékoľvek plány, a to nie len tie v hernom priemysle. Aj preto je okolo nových konzol stále množstvo nezodpovedaných otázok a to nám do štartu ostávajú doslova týždne.

Aj napriek tomu máme za sebou niekoľko prezentácií, ktoré nám ukázali smerovanie oboch gigantov. Aktuálne posledná prezentácia patrila Microsoftu, kde sme mohli vidieť hlavne nádielku first-party titulov, a iste viete ako to dopadlo s Halo Infinite. Početná komunita hráčov titul zakopala pod čiernu zem a niekoľkokrát avizované next-gen orgie zapadli v priebehu pár sekúnd prachom. Najdôležitejší launch titul Xbox Series X nakoniec skončil odkladom, ktorý čakal asi málokto.

Sklamaných fanúšikov Xboxu iste nepotešil takýchto stav, takže im ostáva len dúfať, že odklad na budúci rok hre len pomôže. Niektorí fanúšikovia Xboxu však znášajú posledné týždne ťažko. Microsoft sa poslednou prezentáciou otáča kde môže a mení rôzne vyhlásenia, ktoré predtým tesal do kameňa.

Jedným z takýchto fanúšikov bol aj "tajný spoľahlivý zdroj" s prezývkou DuskGolem. Jeho zameraním boli primárne informácie, ktoré sa týkajú série Resident Evil. Predpovedal ohlásenie a zasadenie Resident Evil: Village, tvrdí, že Sony získalo exkluzívne práva na sériu Silent Hill a rozprával aj o zlom stave vývoja Street Fighter 6 a o niekoľko dní ohlásil odchod z Capcomu producent tejto hry.

V posledných dňoch na seba strhol pozornosť vďaka tvrdeniu o problematickom výkone PlayStation 5 pri multiplatformových hrách a možnou vyššou cenou oproti Xbox Series X. „Podľa toho, čo som počul, tak Playstation 5 je skvelou konzolou, keď vyvíjate hry exkluzívne pre ňu, no v realite herného vývoja sú špecifikácie konzoly divné čo sa týka multiplatformového vývoja. Keď je hra pre viacero platforiem, tak rýchly SSD disk síce pomáha, no určite nemôže byť využitý naplno a od jedného známeho vývojára som počul, že PS5 má problém rozbehnúť hru na 1080p/60FPS, zatiaľ čo Xbox Series X tento problém nemá a vie rozlíšenie ešte navýšiť. Samozrejme, to sa týka malej vzorky vývojárov s ktorými som hovoril.“, tvrdil DuskGolem.

Samozrejme takéto tvrdenia si okamžite vyslúžili kritiku z tábora Sony a množstvo herných webov si túto reakciu nenechalo ujsť. Nakoniec je však realita úplne niekde inde. Z DuskGolema sa vykľul len sklamaný fanúšik Xboxu, ktorý nezvládol negatívne reakcie z prezentácie Halo Infinite a mierne chaotickú marketingovú kampaň Microsoftu pri Xboxe.

Po tomto odhalení nasledoval ban na fóre Resetera a DuskGolemov status tak zapadá do zabudnutia. Toxicita fanúšikov je v posledných rokoch čoraz horšia a čaro z príchodu novej generácie konzol tak zbytočne narúšajú podobne nevyrovnaní jedinci.

Zdroj: twitter, resetera

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk