Prinesie GTA V pri prechode na Next-Gen VR mod?
Fáma

Prinesie GTA V pri prechode na Next-Gen VR mod?

 

Ten neoficiálny je už nejaký čas k dispozícii od fanúšikov.

Pri vydaní remastrovaných verzií GTA V pre PS4 a XBOX One, sprevádzalo vtedy hru aj dôležité vylepšenie. Lepší výkon vtedajších konzol ponúkol možnosť vývojárom priniesť novinku v podobe first-person modu, ktorý podporovali exkluzívne len nové konzoly. A neskôr samozrejme aj PC verzie.

Zdá sa, že prítomnosť GTA V aj v ďalšej generácii herných zariadení nebude len tak. GTA V okrem toho, že svojou účasťou už na tretej generácii herných zariadení nielen láme akékoľvek rekordy, ale prinesie aj niečo navyše. Polemizuje sa samozrejme aj o posunutí vizuálu, eventuelne remastery, ale skôr by som očakával len prípadné drobné grafické vylepšenia.

Spoločnosť Video Games Deluxe oznámila, že po dokončení úspešného L.A.Noire: The V.R. Case Files, pracuje s Rockstar Games na ďalšom VR projekte. Samozrejme viac informácii v tomto momente neoznámili, ale je tu niekoľko faktorov, ktoré nám napovedajú, že vo veci je práve GTA V.

Prvým je fakt, že VR modifikácia pre GTA V je už pre PC hráčov nejaký čas k dispozícii a naposledy umožňovala hru prejsť už bez akýchkoľvek komplikácií. Prerobené sú aj všetky prestrihové scény. S poslednými updatami hry sa však modifikácia stretla s problémami a tak majú jej tvorcovia stále čo robiť.

Ďalším faktorom je práve to, že VGD potvrdila pokračovanie spolupráce s Rockstarom a ozrejmila, že projekt, na ktorom spoločne pracujú, bude AAA titul. VGD v tomto roku oslávi 7-ročné výročie spolupráce s Rockstarom a jedným dychom dodáva, že "sú nadšení z toho, že môžu pracovať na tomto prelomovom projekte".

V pléne kolujú aj špekulácie o RDR 2 VR, ale to je s veľkou pravdepodobnosťou vzhľadom na náročnosť hry a moderný vizuál ešte nie úplne reálne. Zato zastaralé GTA V by problém s výkonom vo VR na next-gene mať nemalo. Ak vás zaujala VR modifikácia pre GTA V, môžete si o nej prečítať a stiahnuť ju na tomto odkaze. 

Zdroj: DSOG, vrscout, github, titulný obrázok

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk