Playstation 5 nám možno umožní hrať od momentu, kde ju sledujeme na streame

Playstation 5 nám možno umožní hrať od momentu, kde ju sledujeme na streame

 

Nový patent prezrádza magický potenciál.

A opäť nastal čas zaoberať sa tým, čo možno bude. A opäť tu máme patent spoločnosti Sony, ktorý vyzerá doslova fascinujúco. Tento patent si Sony dala zaregistrovať ešte v marci tohto roka a „priklepnutý“ im bol pred štyrmi dňami.

Podľa znenia patentu to totiž vyzerá, že Sony by mohlo do operačného systému Playstation 5 implementovať systém, ktorý by vám umožnil preniesť sa do hry presne do toho momentu, ktorý momentálne sledujete vo vysielaní Twitchu alebo Youtubu. Tento mechanizmus však môže byť implementovaný do ľubovoľnej videoslužby, no Twitch a Youtube sú najpopulárnejšie a preto sme vybrali tieto dve ako príklad.

Čiže ak to chápeme správne, tak v prípade že hráte napríklad hlavnú misiu v Horizon: Zero Dawn, tak po stlačení jedného tlačidla a v prípade, že máte hru kúpenú, by vás systém konzoly mohol vedieť preniesť presne na to isté miesto v tej istej misii. Predpokladáme však, že aj keby Sony tento systém do svojho operačného systému implementovala, tak ten by mal výrazné obmedzenia. Asi ťažko vás totiž môže preniesť do multiplayerového zápasu, alebo do online sveta. Sony však verí, že „hráči si užijú hranie viac“ keď si budú môcť zahrať to, čo hrá streamer alebo Youtuber.

Popis patentu nechávame v pôvodnom znení

…an execution request receiving unit that receives an execution request for a game which is associated with a play point in a video that shows a play content of the game; a game situation data obtaining unit that obtains, from a storage unit that stores pieces of game situation data which indicate situations of the game that are associated with play points in the video, a game situation data that is identified based on a play point associated with the execution request; and a game executing unit that starts executing the game from a situation that is indicated by the game situation data obtained by the game situation data obtaining unit.

Patent Sony

A prikladáme aj obrázok

Zdroj: USPTO

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk