Sony, je načase ukázať Playstation 5, pretože leaky sa blížia

Sony, je načase ukázať Playstation 5, pretože leaky sa blížia

 

Ako sa dozvieme o tom, ako Playstation 5 vyzerá?

Sony nám zatiaľ stále neukázalo, ako bude Playstation 5 konzola vyzerať. Na rozdiel od Microsoftu síce vieme jej technické špecifikácie, no samotného vzhľadu „krabice“ sme sa zatiaľ nedočkali. Zdá sa však, že čas Sony sa kráti.

Taiwanský portál Digitimes totiž zo zdroja blízko produkcie nových Playstation 5 konzol tvrdí, že prvé konzoly by mali produkčné linky začať opúšťať v polovici mesiaca jún. AMD údajne zvýšilo produkciu SoC čipov pre Playstation 5 na mesiace jún, júl a august, aby sa výroba konzol mohla začať vo veľkom a aby bolo pre vydanie konzoly pripravené dostatočné množstvo kusov systému.

To však znamená veľmi vysoké riziko, že vzhľad konzoly bude neslávne oznámený prostredníctvom leaku a nie spôsobom, akým chce Sony. Možno Sony skutočne plánovalo ukázať konzolu už na podujatí 4. júna, no vzhľadom na odklad samotného podujatia sa zvyšuje aj riziko leaku z produkčnej linky.

A ak nám nedávna história niečo napovedá, tak je to to, že ak sa Sony začne báť možných leakov, tak radšej pripraví blogový príspevok, aby konzolu ukázala aspoň takto. Presne to totiž urobili pri predstavení ovládača DualSense, kde sa Sony tak bálo, že gamepad uvidíme neoficálnym ohlásením, že radšej dali v hodine dvanástej dokopy príspevok na Playstation Blogu, kde nám ho ukázali.

Uvidíme teda, ako sa nakoniec situácia vyvinie. Faktom zostáva, že Sony odložilo svoje podujatie kvôli momentálnej situácii v USA a zatiaľ neurčili náhradný dátum konania eventu. Zatiaľ to však nevyzerá, že by sa situácia v krajine upokojovala.

Zdroj: Digitimes.com.tw

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk