Tento produkt schová revolučný Playstation 5 SSD do klobúka. Cena nebude nízka

Tento produkt schová revolučný Playstation 5 SSD do klobúka. Cena nebude nízka

 

5,5GB/s? Pche...

Pri predstavení Playstation 5 kládol architekt konzoly Mark Cerny obrovský dôraz na I/O riešenie konzoly, primárne na SSD disk, ktorý podľa jeho slov prinesie revolúciu do spôsobu, akým sa hry vytvárajú. Primárnym dôvodom je úžasná prenosová rýchlosť, ktorá je stanovená na 5,5GB/s pri RAW dátach a 8-9GB/s pri komprimovaných dátach. Túto výhodu má Playstation 5 aj proti priamemu konkurentovi, Xbox Series X, ktorý ponúka „iba“ 2,4GB/s (RAW) a 4,8GB/s (komprimované).

Cerny dokonca zašiel tak ďaleko, že užívateľov vystríhal, aby si kupovali externé NVMe disky (PS5 ich bude podporovať), pretože na PC trhu ešte neexistujú disky s požadovanými rýchlosťami. A prakticky tieto slová potvrdil aj šéf Epic Games Tim Sweeney, ktorý povedal, že Playstation 5 je v tejto oblasti výrazne popredu oproti počítačom a to za akúkoľvek cenu...

...no, v tom prípade vám predstavujeme Liqid Element LQD4500 PCIe 4.0 x16 SSD s niekoľkými Phison PS5016-E16 ovládačmi. Tento šialený produkt vám totiž dokáže poskytnúť prenosovú rýchlosť až 24GB/s. Takže, ak pre vás nie sú peniaze žiadnym problémom, tak už teraz si viete zaobstarať disk, ktorý vám dodá takmer 3-násobnú rýchlosť oproti tomu, čo dokáže vyprodukovať SSD riešenie Playstation 5.

Tento šialený produkt zatiaľ nedostal oficiálnu cenovku, no tá zrejme zhltne veľkú časť rozpočtu, ktorú by ste mali pripravenú na celú Playstation 5 konzolu, no ak ste za, aspoň sa nemusíte obmedzovať na 825GB, ktoré vám poskytne táto konzola.

Takže PC Master Race zase raz víťazí...

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk