Bývalý viceprezident Xboxu chváli prístup Sony a stratégiu k PlayStation 5 hrám

Bývalý viceprezident Xboxu chváli prístup Sony a stratégiu k PlayStation 5 hrám

 

Odlišný prístup Sony a Microsoftu si všimol aj Mike Ybarra.

Už dlhšie vieme, že Microsoft chce po štarte Xbox Series X podporovať aj predchádzajúcu generáciu Xboxu, a to minimálne po dobu jedného roka. Ich stratégia je nezameriavať len na hry pre nový Xbox, ale plánujú vydávať všetky svoje first-party tituly aj na Xbox One.

Opačnou cestou sa vydáva Sony. Jim Ryan, šéf PlayStationu, hovorí, že Sony verí v konzolové generácie. Ich cieľom je ponúknuť hráčom hry, ktoré ukážu plný potenciál nového hardvéru, takže sa nechcú obmedzovať starým hardvérom. Samozrejme to neznamená, že spätná kompatibilita s predchádzajúcou generáciou Playstationu dostáva červenú. Tá potvrdená bola a minimálne všetky top PlayStation 4 hry budú pri štarte novej konzoly spätne kompatibilné a celkom určite sa budú rozrastať, presne tak ako v prípade Xboxu.

K danej situácii sa vyjadril aj bývalý viceprezident Xboxu Mike Ybarra, ktorý momentálne zarezáva v Blizzarde. "Je to ideálny spôsob demonštrácie mojej investícii do nového hardvéru, ktorý zároveň znižuje čas potrebný na vývoj. Vývojári sa tak môžu zamerať na dokonalú optimalizáciu k danému systému. Aj keď možno za cenu menšej základne užívateľov", zdôraznil Ybarra prostredníctvom Twitteru. 

Zdroj: .playstationlifestyle.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk