Sony si patentovala bezdrôtové nabíjanie svojho DualSense ovládača

Sony si patentovala bezdrôtové nabíjanie svojho DualSense ovládača

 

Pohodlnosť pri nabíjaní by bola bezbrehá.

Spoločnosť Sony nám už predstavila svoj nový ovládača pre konzolu Playstation 5, ktorý má názov DualSense. A aj v tejto oblasti chce Sony posúvať hranice vpred. Adaptive Triggers a haptic feedback sú iba dve z pokrokov, ktoré do nového ovládača Sony implementovala.

A možno sa dočkáme ďalších. Spoločnosť Sony si totiž dala patentovať nové externé zariadenie pre svoj DualSense ovládač, ktoré prinesie novému ovládaču niekoľko funkcií navyše.

Tou najdôležitejšou je asi možnosť bezdrôtového nabíjania ovládača: „...bezdrôtový nabíjací adaptér, ktorý sa môže pripojiť na herný ovládač a za pomoci indukcie dokáže bezdrôtovo nabíjať batériu v ovládači.

To však nie je všetko. Táto bezdrôtová nabíjacia stanica totiž obsahuje aj dvojicu ďalších tlačidiel, ku ktorým môžete priradiť ľubovoľné funkcie z ovládača. Niečo ako zadné páčky na Elite ovládači (alebo tlačidlá, ktoré Sony vydalo k Dualshocku 4) akurát zabudované v tejto bezdrôtovej nabíjacej stanici. Dá sa predpokladať, že tento add-on by sa k ovládaču pripájal za pomoci USB-C konektora, nakoľko DualSense obsahuje práve ten.

Tak čo? Privítali by ste takéto rozšírenie DualSense ovládača? Samozrejme, to že Sony si dalo tento systém patentovať neznamená, že sa ho niekedy dočkáme aj v podobe finálneho produktu, no takýto produkt by si na trhu určite našiel miesto.

Zdroj: PATFT

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk