Čakáte na Grand Theft Auto VI? Počkáte si pravdepodobne minimálne do roku 2023

Čakáte na Grand Theft Auto VI? Počkáte si pravdepodobne minimálne do roku 2023

 

Nepriame náznaky potvrdzujúce špekulácie.

Kedy konečne Rockstar vydá Grand Theft Auto VI? To je otázka, ktorá je pre mnohých fanúšikov Rockstaru veľmi dôležitá. Legendárne štúdio sa očividne neponáhľa – GTA Online stále prináša stovky miliónov dolárov ročne a tlak na vydanie nového dielu z ekonomického hľadiska zatiaľ prakticky neexistuje. To však neznamená, že nový diel nie je vo vývoji. Všetci vieme, že je.

A aj keď hra zatiaľ nie je oficiálne ohlásená, tak to vyzerá, že sme sa vďaka finančným dátam dozvedeli, kedy približne plánuje Take-Two a Rockstar vydanie ďalšej hry v sérii. Prišiel na to portál Venture Beat, ktorý preskúmal tzv. 10-K SEC filing. Ide o dokument, ktorý do hĺbky preskúmava finančnú situáciu jednotlivých spoločností a ktorý musí vyplniť každoročne každá spoločnosť, ktorá má viac ako 10 miliónov dolárov v aktívach.

Vďaka nahliadnutiu do tohto verejného dokumentu zistil portál Venture Beat, že Take-Two plánuje výrazný nárast investícií do marketingových výdavkov spoločnosti. Zatiaľ čo vo finančnom roku 2023 plánuje Take-Two do marketingu investovať 40,9 milióna dolárov, tak vo finančnom roku 2024 to má byť až 89,2 milióna dolárov.

Takýto nárast v marketingových výdavkoch sme pri Take-Two naposledy videli v roku, kedy plánovali vydať Red Dead Redemption 2 a je zrejmé, že v spoločnosti sa chystá veľká marketingová kampaň. A pre akú hru by to malo byť, ak nie pre GTA VI? Presne vďaka 10-K SEC filing sa totiž predpovedal aj rok vydania RDR 2.

Analytik Jeff Cohen z investičnej spoločnosti Stephens preto predpokladá, že k vydaniu hry príde medzi aprílom 2023 a marcom 2024. Samozrejme, toto je stále plán a ten neberie do úvahy žiadne prípadné odklady. Určite to však znamená, že to nebude skôr ako v roku 2023. Každopádne, ak sa tento predpoklad naplní, tak pokračovania by sme sa dočkali celú dekádu po vydaní päťky.

Cohen predpokladá, že za rozhodnutím vydať hru v tomto období stojí niekoľko faktorov. V prvom rade, ako sme už spomínali, vďaka výkonu GTA Online sa Rockstar s vývojom neponáhľa. Taktiež predpokladá, že Rockstar chce počkať, pokiaľ sa zo súčasnej generácie konzol predá niekoľko miliónov kusov, aby mali hru vôbec komu predávať a tak je zrejmé, že GTA VI by bola „next-gen only“ hra. A taktiež to súhlasí s nedávnymi vyjadreniami Jasona Schriera, ktorý tvrdil, že GTA VI je v úvodných štádiách vývoja.

Zdroj: Venture Beat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk