Nový patent Sony možno prinesie revolúciu do spoločného hrania online

Nový patent Sony možno prinesie revolúciu do spoločného hrania online

 

Nezachádza však príliš ďaleko?

Svet patentov je veľmi zaujímavý, aj keď nie všetko z neho skončí vo výslednom produkte. A aj teraz sa objavil jeden, ktorý odhaľuje potenciál nových konzol, tentokrát však konkrétne konzoly Playstation 5. Sony si totiž nechala zaregistrovať patent, ktorý uľahčí vaše multiplayerové sedenia s kamarátmi a ďalšími hráčmi a pretaví ho do úplne nového Game Invitation System.

Na súčasných konzolách funguje pozývanie do hier tak, že keď napríklad hráte Destiny 2 a kamoš vám pošle pozvánku, aby ste si s ním zahrali Rainbow Six Siege, tak po jej akceptovaní sa hra musí zapnúť, čo trvá relatívne dlhú dobu a až následne sa môžete do hry pripojiť. Samozrejme sa vám medzitým Destiny 2 už vyplo.

Podľa tohto patentu by to však na Playstation 5 malo fungovať úplne inak. Rovnaký scenár: Hráte Destiny 2 a kamoš vám pošle pozvánku na hranie Rainbow Six: Siege. V momente keď vám ju pošle sa vám na pozadí automaticky spustí hra a to cez rýchly NVMe SSD disk a konzola pripraví všetko na to, že keď odklepnete túto pozvánku, tak budete okamžite pripojení k nemu. O všetkom budete mať navyše prehľad, pretože okno s touto novou hrou sa vám zobrazí v PiP móde počas hrania druhej hry.

Hlavný popis patentu sme vysvetlili, no prikladáme aj jeho pôvodné znenie a vizuálne znázornenie:

Systems and methods for establishing a multiplayer gaming session are provided. A method can include selecting at least one invitee computing device from a plurality of invitee computing devices to join the multiplayer gaming session and a game from a list of games for the multiplayer gaming session. The method can include transmitting an invitation to join the multiplayer gaming session to the at least one invitee computing device and causing the at least one invitee computing device to launch the game in a background process with one or more applications running in the foreground at the invitee computer.

Sony patent

Aj keď sa tento systém zdá ako utópia, tak už teraz vieme, že budúca generácia konzol bude môcť mať zároveň spustených niekoľko hier v móde hibernácie (Xbox Series X tak bude môcť mať dokonca až štyri hry) a preto sa implementácia tohto patentu nezdá až taká šialená. Či ho však Sony použije vo svojej konzole, to zatiaľ nevieme.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk