Ďalší patent naznačujúci spätnú kompatibilitu Playstation 5 sa dostal na svetlo sveta

Ďalší patent naznačujúci spätnú kompatibilitu Playstation 5 sa dostal na svetlo sveta

 

Zdá sa, že jej prítomnosť v novej konzole je takmer istá.

Vyzerá to tak, že ohlásenie Playstation 5 sa nám pomaly ale isto blíži. A zatiaľ by sme asi obetovali jeden prst na ľavej ruke, že Sony si na odhalenie svojej konzoly vybral mesiac február.

V mori špekulácií o špecifikáciách, leakoch o výkone novej konzoly a jej funkciách sú však asi najdôveryhodnejším aspektom patenty, ktoré síce priamo nepotvrdzujú funkciu konzoly, no naznačujú, že Sony sa tejto oblasti venuje. A jednou z najdôležitejších funkcií novej konzoly má byť spätná kompatibilita.

Predvčerom sa na stránke patentového úradu objavil patent, ktorý si spoločnosť Sony dala zaregistrovať ešte v roku 2017, no až teraz sa stal prístupný verejnosti. A z jeho popisu je zrejmé, že sa týka spätnej kompatibility.
Celý popis patentu sem vložíme v pôvodnom znení a následne sa pokúsime vysvetliť, o čom hovorí

“An application runs at a first operating frequency if the application is designed for a current version of a system and runs at a second operating frequency if the application is designed for a prior version of the system that operates at a lower frequency than the first operating frequency. The second operating frequency may be higher than the operating frequency of the prior version of the system to account for differences in latency, throughput or other processing characteristics between the two systems. Software readable cycle counters are based on a spoof clock running at the operating frequency of the prior version of the system, rather than the true operating frequency. It is emphasized that this abstract is provided to comply with the rules requiring an abstract that will allow a searcher or other reader to quickly ascertain the subject matter of the technical disclosure. It is submitted with the understanding that it will not be used to interpret or limit the scope or meaning of the claims.”

Patent spoločnosti Sony

Podľa znenia to vyzerá, že patent Sony hovorí o technológií, ktorá umožní Playstation 5 konzole upraviť svoje špecifikácie ako napríklad frekvenciu procesora alebo grafického čipu podľa toho, či na konzole zapnete natívnu Playstation 5 hru, alebo hru z predchádzajúcej generácie konzol/konzoly Playstation. Čo samozrejme znamená to, že takéto hry na konzole Playstation 5 budete vedieť rozbehnúť.

Sony by sa tak pridala k Microsoftu, ktorý už predtým potvrdil spätnú kompatibilitu svojej konzoly Xbox Series X.

Zdroj: Justia.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk