Na rozdiel od Xbox Series X, Playstation 5 bude mať pri vydaní konzoly „pravé exkluzivity“

Na rozdiel od Xbox Series X, Playstation 5 bude mať pri vydaní konzoly „pravé exkluzivity“

 

Veľmi odlišný prístup k ďalšej generácii konzol.

Koncom minulého týždňa prezradil šéf Xbox Game Studios Matt Booty zaujímavú informáciu. Xbox Series X nebude mať v prvom roku od vydania pravé „Xbox Series X exkluzivity.“ Samozrejme, Xbox štúdiá budú Microsoft platformy zabezpečovať s exkluzívnym obsahom, no žiadna z týchto hier nebude exkluzívna pre novú generáciu Xbox konzol a hry sa dostanú aj na staré Xbox One konzoly (a samozrejme aj PC).

Už teraz napríklad vieme, že pri vydaní Xbox Series X sa dočkáme nového Halo Infinite, ktorý bude vydaný na Xbox One, Xbox One X a Xbox Series X (a samozrejme aj na PC). A to isté sa dá predpokladať napríklad aj pri novej Forze, prípadne aj pri nedávno ohlásenej hre Everwild. Cieľom Microsoftu je uľahčiť prechod hráčov na novú generáciu konzol, čo je celkom logické.

Vyzerá to ale tak, že Sony volí tradičnejší prístup oddelenia jednotlivých generácií. Redaktor Kotaku, Jason Schreier totiž prezradil, že Sony bude mať k vydaniu Playstation 5 pripravené exkluzívne hry, ktoré rozbehnete iba na Playstation 5 a tie vám na Playstation 4 proste fungovať nebudú. Samozrejme, hovoríme o 1st party exkluzívnych hrách. Dá sa predpokladať, že veľké množstvo third-party hier bude cross-gen počas dlhšej doby.

Výhoda Sony prístupu je jasná. Vývojári môžu dizajnovať hry tak, že nemusia brať do úvahy potrebu rozbehnutia hry na slabšom hardvéri, čo môže priniesť okúzľujúce výsledky. Nevýhodou je samozrejme to, že keď si Playstation 5 nekúpite pri vydaní, tak tieto „Playstation 5“ exkluzívne hry si nezahráte.

S ohľadom na Playstation 5 exkluzivity sa hovorí napríklad o tom, že Guerrilla Games bude mať pripravenú multiplayerovú strieľačku a v poslednej dobe sa napríklad šušká aj o siedmom Gran Turisme.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk