Šéf Playstation: Tie najlepšie funkcie Playstation 5 ešte neboli ohlásené

Šéf Playstation: Tie najlepšie funkcie Playstation 5 ešte neboli ohlásené

 

Sony púšťa informácie pomaly, no zdá sa, že niekoľko es v rukáve ešte má.

Spoločnosť Sony pri predstavení svojej novej konzoly celkom prekvapuje. Namiesto podujatia na ktorom konzolu plne predstavia sa fanúšikovia cítia ako keby zberali odrobiny, ktoré im Sony necháva. Veď prakticky počas takmer jedného roka sme sa postupne dozvedali informácie o tom, čo od novej konzoly očakávať (SSD disk, Zen 2 CPU a Navi GPU), ako sa bude volať, kedy sa jej dočkáme a k dispozícii máme konečne aj logo, ktoré bolo predstavené na CES 2020.

Pri tejto príležitosti dostal možnosť vyspovedať šéfa Playstation Jima Ryana magazín Business Insider Japan a aj keď nič ultra zásadné sme sa nedozvedeli, Ryan prezradil ďalšie odrobinky.

Podobnosť loga Playstation 4 a Playstation 5 okomentoval takto

Je veľmi dôležité držať konzistentnosť produktov Playstation značky. Je nutné, aby každému, kto sa pozrie na toto logo okamžite napadlo: „Je to Playstation“

Na svete je vyše 100 miliónov používateľov Playstation 4 – je to komunita. Máme povinnosť udržať ich šťastných, zaujatých a nadšených zo značky Playstation.

Migrácia hráčov z Playstation 4 na Playstation 5

Počas migrácie zo starej na novú konzolu budeme mať ešte veľmi dlho množstvo hráčov na Playstation 4. A nám voči týmto hráčom vzniká záväzok. Taktiež však musíme pracovať na tom, aby bola Playstation 5 konzola atraktívnym produktom. Bude to ťažký rok, no bude určite špeciálny.

Unikátna atraktívnosť Playstation 5

S každou novou konzolou prichádza zlepšenie výkonu. To je pochopiteľne vzrušujúce, no musíme mať aj ďalšie atraktívne funkcie. Už predtým sme potvrdili SSD disk. Nemať dlhé nahrávacie obrazovky je veľká zmena.

3D audio a podpora haptic feedbacku na ovládačoch sú tu tiež a boli by ste prekvapení, aká veľká zmena to je. Už aj hranie Gran Turismo Sport s Dualshock 5 je iný zážitok. Aj keď funguje dobre aj na Dualshock 4, tak keď ju raz vyskúšate na novom ovládači, nebudete sa chcieť vrátiť späť.

No viete. Stále ju tu mnoho unikátnych elementov Playstation 5. Dokonca môžem povedať, že tie najväčšie zmeny oproti predchodcom sme ešte ani nespomenuli.

Ohľadom dátumu vydania v Japonsku

(Playstation 4 bola totiž v Japonsku vydaná o tri mesiace neskôr ako v USA a Európe) Zatiaľ nemôžem povedať presné dátumy vydania a ani trhy, kde konzolu vydáme. Trojmesačný odklad konzoly v Japonsku bolo však rozhodnutie, ktorého som bol súčasťou. Vtedy malo logické základy, no v dnešnej dobe si nemyslím, že bolo dobré.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk