Sony nám síce Playstation 5 neukázalo, ale ukázali nám logo a prezradili nové informácie

Sony nám síce Playstation 5 neukázalo, ale ukázali nám logo a prezradili nové informácie

 

Logo je...presne také, aké ste očakávali.

Keď Sony začalo teasovať svoju prezentáciu na výstave CES, tak hráči už netrpezlivo odpočítavali dni, kedy sa začne, pretože existovala veľmi veľká šanca, že konečne uvidíme Playstation 5 konzolu aj vo vizuálnej podobe.

Lenže...nestalo sa tak. Sony sa síce venovalo svojej novej konzole, no to, ako bude vyzerať sme sa nedozvedeli. Zdá sa, že Sony si to šetrí na samostatné podujatie, prípadne na tohtoročnú výstavu E3. Playstation 4 však bola predstavená vo februári v roku, keď mala prísť na trh, takže hádam už čoskoro uvidíme aj chystanú Sony konzolu. 

Čo sme sa však dozvedeli, bolo to, ako vyzerá logo Playstation 5 konzoly a to nepochybne šokuje všetkých...

...alebo ani veľmi nie. Logo totiž vyzerá presne tak, ako ste si predstavovali, že bude vyzerať.

Okrem toho sa nám Sony taktiež pochválilo hardvérovými funkciami a možnosťami svojej novej konzoly.

Medzi ne patrí 3D Audio, Adaptívne triggery, výkonný SSD disk, hardvérový raytracing a Ultra HD Blu-Ray prehrávač.

Čo je však zvláštne, Sony sa ešte stále zdráha potvrdiť plnú spätnú kompatibilitu svojej novej konzoly. Čo značí, že buď si toto ohlásenie na rozdiel od Microsoftu šetria, alebo to so spätnou kompatibilitou nebude také „plné.“

Taktiež sme sa dozvedeli najnovšie štatistiky predaja Playstation hardvéru a softvéru a to priamo od šéfa Jima Ryana. Ten potvrdil, že Playstation 4 má na konte 106 miliónov kusov predaných konzol a 1,15 miliardy Playstation 4 hier. Už tak ružovo to nevyzerá s Playstation VR, ktoré predalo od svojho vydania 5 miliónov kusov. Počet aktívnych používateľov služby Playstation Network je na úrovni 103 milióna a Playstation Plus má predplatených 38,8 milióna hráčov.

Zdroj: Twitter/Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk