Nový patent Dualshock ovládača naznačuje veľké zmeny

Nový patent Dualshock ovládača naznačuje veľké zmeny

 

Uvidíme však, či bude takto vydaný vo finálnej podobe.

Zatiaľ čo my sme si užívali pokojné Vianoce, tak vo WIPO (World Intellectual Property Organization) databáze sa objavil nový patent spoločnosti Sony, ktorý súvisí s Dualshockom, ovládačom pre konzolu Playstation. Ten bol schválený 27. decembra a ak s týmto dizajnom pôjde Sony aj do finálnej verzie ovládača, tak sa môžeme tešiť na veľké zmeny.

Z prednej strany tých zmien nie je veľa a prakticky môžeme vidieť iba odstránené „Home“ tlačidlo z prednej strany gamepadu. Inak je všetko viac-menej po starom. Dokonca nechýba ani nepopulárne svetlo na vrchu gamepadu. 

Zaujímavé zmeny však sú naznačené na zadnej strane gamepadu. V sekcii, kde sa väčšinou nenachádza nič a kde končia vaše prsty pri uchopení gamepadu sa po novom nachádzajú dve dodatočné triggery, ktoré sa podľa popisu dajú namapovať na ktorúkoľvek funkciu. Niečo ako nedávno predstavené príslušenstvo pre Dualshock 4, akurát zabudované do tela gamepadu.

Ťažko povedať, či ide o patent k Dualshocku 4 alebo k Dualshocku 5. Pretože prítomnosť svetla na vrchu a micro-USB namiesto C konektora hovoria skôr o tom, že ide o novú verziu súčasného gamepadu. Na druhej strane však ťažko dáva zmysel tesne pred vydaním novej konzoly pracovalo na novej verzii Dualshock 4. Teda, pokiaľ Sony neplánuje umožniť kompatibilitu PS4 hardvéru aj pre ich novú konzolu.

Zároveň ide taktiež o patent, takže vôbec nie je isté, že sa tohto gamepadu niekedy dočkáme.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk