V Sony zúri vojna mocných. Ovplyvní to Playstation 5?

V Sony zúri vojna mocných. Ovplyvní to Playstation 5?

Nie tak bežný odchod.

Ak ste to postrehli, tak včera si v spoločnosti Sony pobalil kufre človek, ktorý bol v spoločnosti viac ako 30 rokov a jeho duša tak dýchala modrou farbou Playstation. Oficiálny Twitter účet Playstation to oznámil suchou správou, že Shawn Layden, jeden zo šéfov Sony Worldwide Studios odchádza. Lenže niečo nesedí. A hneď po ohlásení odchodu sa začalo špekulovať o dôvodoch tohto náhleho odchodu.

Viacero zdrojov vo vnútri spoločnosti totiž naznačuje, že za odchodom Laydena stojí boj mocných na vrchole potravinového reťazca spoločnosti. Konkrétne si údajne Layden nepadol do oka so súčasným šéfom Sony Interactive Entertainment, Jimom Ryanom, ktorý ním stal 1. apríla tohto roka.

Všetko to bolo súčasťou reštrukturalizácie spoločnosti, počas ktorého sa spojili Sony Interactive Entertainment pobočky v rôznych regiónoch sveta (Sony Interactive Entertainment America, Europe a Asia) čo prináša veľký zmätok, pretože marketing v iných častiach sveta si vyžaduje iný spôsob marketingu. Keď sme však už pri reštrukturalizácii. Layden nie je jediným, kto v poslednom období odišiel ako vysoký predstaviteľ značky Playstation. Od vydania Playstation 4 odišli zo spoločnosti Jack Tretton, Andrew House, Adam Boye a taktiež aj mozog za PS VR, John Drake.

Najväčší problém bol však medzi Laydenom a Ryanom ohľadom budúcnosti značky Playstation. Známky toho je možno badať v nedávnych vyhláseniach. Zatiaľ čo Ryan je viac-menej proti cross-playu a skôr hľadal výhovorky, prečo to nespraviť, tak Layden tejto technológii viackrát verejne vyjadril podporu.

Jim Ryan navyše vidí veľký potenciál v streamovaní, zatiaľ čo Layden je viac tradicionalista a práve tieto dva pohľady na svet pravdepodobne znamenali, že „jeden musel z kola von.“ A kto vyhral? To je po včerajšku snáď jasné.

Lenže budúci rok sa chystá vydanie novej konzoly a toto rozťahovanie lakťov určite neprospieva nálade v spoločnosti. Jeden zo zamestnancov pod rúškom anonymity prezradil: „Toto je najmenšie množstvo „jasnosti,“ ktorú máme pri prechode na novú generáciu konzol v histórii Playstation. Verím, že globálna reštrukturalizácia veľkým spôsobom zhoršuje už tak zložitý prechod na novú generáciu. A začíname byť nervózni. Veľmi nervózni.“

Nepokoj údajne panuje aj u third-party vývojárov, ktorí údajne nedostávajú potrebné informácie o novej konzole od Sony, pretože tá sa bojí, že dáta o novej konzole leaknu na internet pred jej vydaním. To však spôsobuje problémy pri prenášaní a príprave hier na novú konzolu.

Jedno je teda zrejmé. Sony momentálne čelí veľkým výzvam. Nie len že sa blíži vydanie Playstation 5, ale zdá sa, že Sony stále nemá úplne jasno v tom, ako chce fungovať v budúcej generácii konzol. A to určite nie je dobrým znakom. Každopádne, transformáciu si odnieslo niekoľko známych tvárí, bez ktorých by sme si značku Playstation pred rokmi nevedeli predstaviť.

Zdroj: Gamedaily.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk