Sony chystá dve výkonnostné verzie Playstation 5. Dočkáme sa Playstation 5 Pro?
Fáma

Sony chystá dve výkonnostné verzie Playstation 5. Dočkáme sa Playstation 5 Pro?

Karta sa obracia.

Celkom zaujímavé správy k nám prichádzajú z krajiny vychádzajúceho slnka. A tie hovoria o tom, že Sony nechystá iba jednu, ale rovno dvojicu konzol, ktoré vydá naraz. Menej výkonnú, ale dostupnejšiu Playstation 5 a výkonnejšiu, ale drahšiu Playstation 5 Pro.

S touto informáciou prišiel japonský novinár Zenji Nishikawa, ktorý prezradil, že Sony chce takto hráčom poskytnúť možnosť výberu, či uprednostnia nižšiu cenu, alebo vyšší výkon, no samozrejme aj vyššiu cenu. A túto možnosť im chcú poskytnúť priamo od začiatku novej konzolovej generácie.

Samozrejme, Sony túto špekuláciu odmietlo komentovať, no aj v prípade jej pravdivosti by ju určite nepotvrdili. Nishikawa však patrí medzi novinárov s veľmi dobrou reputáciou týkajúcou sa relevantnosti leakov, no ako to platí vždy pri takýchto leakoch, treba pristupovať opatrne. Práve on totiž ako prvý prišiel s informáciou o existencii konzoly Nintendo Switch Lite.

Paradoxom je, že donedávna to vyzeralo úplne naopak. Že Sony pôjde do budúcej generácie s jednou konzolou a práve Microsoft bude mať dvojicu zariadení, jedno s kódovým označením Lockhart a druhé s označením Anaconda. Po E3 2019 to však vyzerá tak, že Microsoft snahy a vytvorenie slabšej a dostupnejšej konzoly opustilo a „Lockhart“ tak zostane iba na papieri.

Bude teda fascinujúce sledovať, či sa niektorá zo spoločností odváži prísť na trh s dvoma zariadeniami, alebo sa dočkáme klasiky v podobe jednej konzoly.

Zdroj: Wccftech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk