Sony potvrdilo, že PS VR 2 nepríde spolu s Playstation 5

Sony potvrdilo, že PS VR 2 nepríde spolu s Playstation 5

 

Na novú generáciu VR si budeme musieť počkať.

Sony naznačila parametre a výkon Playstation 5, no ani slovkom sa nezmienila o Playstation VR 2 a to aj napriek tomu, že už dlhú dobu kolujú po internete špekulácie o parametroch a vlastne aj Sony potvrdila, že sa dočkáme ďalšej generácie VR headsetu.

Teraz to už však dáva väčší zmysel. Globálny šéf R&D spoločnosti Sony Dominic Mallinson totiž potvrdil, že súčasný Playstation VR headset bude kompatibilný s Playstation 5 a hráči si budú musieť chvíľu vystačiť s týmto headsetom, nakoľko nie je plánované vydanie nového headsetu spolu s konzolou budúcej generácie.

„Nie je žiaden dôvod, prečo by sme vydanie nového VR headsetu mali viazať na vydanie novej konzoly. Zákazník by totiž bol bombardovaný veľkým množstvom vecí – musíte si kúpiť toto, musíte si kúpiť tamto – To je správa, ktorú nechceme zákazníkom posielať. Je dobré, že medzi vydaním jednotlivých produktov budeme mať určitý priestor,“ povedal Mallinson. Dokonca prezradil, že vydanie Playstation VR 2 nemáme očakávať „dlhú chvíľu po vydaní konzoly.“

Okrem toho pripomenul, aké je zameranie pri tvorbe nového heasetu. Podľa Mallinsona sa zameriavajú na menšiu váhu celého zariadenia, menej káblov a menej „bordelu.“ Spomenul tiež možnosť bezdrôtového prenosu signálu, no skonštatoval, že momentálne je to ešte príliš nákladná technológia. Okrem toho sa pozitívne vyjadril smerom sledovaniu očí a k nutnosti vylepšenia Playstation Move ovládačov, ktoré sa používajú pri súčasnom VR.

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk