Sony chce kúpiť Take Two Interactive: GTA 6 ako exkluzivita na PS5?

Sony chce kúpiť Take Two Interactive: GTA 6 ako exkluzivita na PS5?

Podľa serveru Market Watch si robí Sony zálusk na herného vydavateľa Take Two Interactive.

Zatiaľ táto správa nie je oficiálne potvrdená, avšak samotné jednania majú byť už v pokročilejšej fáze. Pokiaľ by sa táto transakcia podarila, Sony by automaticky získala pod svoje krídla značky patriace pod 2K Games, 2K Sports a 2K Play.

A samozrejme nemusíme pripomínať, že pod tento holding spadá aj úspešné štúdio Rockstar Games, ktoré má v repertoári ikonické značky Red Dead Redemption či Grand Theft Auto.

"Akcie Take-Two Interactive stúpli o 4,7% po špekuláciách, že Sony Corp. je v pokročilých štádiách rokovaní v členmi predstavenstva o odkúpení vydavateľa za hotovosť, ktorá by ohodnotila Take-Two v sume 130$ za akciu," prezradil Joel Kulina z Wedbush Securities. To by znamenalo, že celková hodnota spoločnosti by sa vyšplhala na viac ako 15 miliárd dolárov, ktoré by muselo Sony zaplatiť. 

Následne však Kulina dodal, že ide čisto o trhovú špekuláciu. Ťažko si však predstaviť, že by správna rada takýto predaj odsúhlasila. Totiž s odkúpením Take-Two zo strany Sony by spoločnosť ako taká zarábala menej ako doteraz. Je totiž predpoklad, že po potencionálnom odkúpení by všetky hry vydavateľa boli exkluzívnymi na konzolu Playstation, čo by výrazne znížilo počet zákazníkov a tým pádom automaticky aj výšku ziskov z predaja jedného produktu.

Čo si o tejto akvizícii myslíte vy? Je možné, že GTA 6 bude exkluzivita na PlayStation 5?

Zdroj: marketwatch.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk