Playstation 5 bude schopná spúšťať hry z Playstation 4! Tvrdí to patent Sony

Playstation 5 bude schopná spúšťať hry z Playstation 4! Tvrdí to patent Sony

Už čakáme len na oficiálne potvrdenie.

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o novom patente spoločnosti Sony, ktorý naznačoval to, že na chystanej konzole Playstation 5 si budete môcť zahrať minimálne hry z konzoly Playstation 4 a možno aj zo starších konzol spoločnosti Sony.

Aj keď to neznamená oficiálne potvrdenie podpory tejto žiadanej funkcie, minimálne to ukazuje, že Sony sa o túto oblasť zaujíma. To sa potvrdilo aj dnes, kedy sa objavil ďalší patent tejto Japonskej spoločnosti, ktorý naznačuje, že by sme sa tejto funkcie v Playstation 5 mohli dočkať.

Tento patent sa nazýva „Simulation of legacy bus operation for backward compatibility,“ čo by sa dalo voľne preložiť ako systém, ktorý simuluje starý hardvér za účelom spätnej kompatibility. Tento systém by mal upraviť správanie konzoly, ktorá by v prípade rozpoznania spúšťania staršieho softvéru nastavila podporu pre tento softvér.

To však nie je všetko. Tento patent obsahuje aj možnosť upraviť výkon starého softvéru na novom hardvéry, čo by mohlo znamenať, že Sony plánuje niečo podobné, ako už má aj Microsoft pri svojej spätnej kompatibilite. Čiže vyšší výkon novej konzoly by mohol nie len že umožniť prehrávanie softvéru zo starej konzoly, ale tá by ho mohla prehrávať vo vyššej kvalite, alebo vo vyššom framerate.

Ako príklad uvádzam Gears of War 3, ktorá vyšla na konzolu Xbox 360. Ak však vlastníte konzolu Xbox One X, tak hra má nie len lepší framerate, ale navyše má aj 4K rozlíšenie a lepšie filtrovanie textúr.

Tak ako aj predchádzajúci patent, tak aj tento spomína meno hlavného architekta Playstation konzol Marka Cernyho, čo len potvrdzuje, že sa týka konkrétne konzol Playstation.

Takže, teraz si už len počkať na oficiálne potvrdenie.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk