Akcie Sony klesajú aj napriek skvelým číslam Playstation 4

Akcie Sony klesajú aj napriek skvelým číslam Playstation 4

 

Paradox.

Sony pred niekoľkými dňami zverejnila čísla predajov a rôzne štatistiky určené hlavne pre investorov. A výsledky? Sú skvelé. Playstation 4 je najpredávanejšou konzolou za rok 2018, čísla predajov na Playstation Network rastú závratným tempom a počet predplatiteľov Playstation Plus sú rekordné.

A reakcia akciových trhov? Výrazný pokles ceny za akciu. Zatiaľ čo pred zverejnením výsledkov sa akcie firmy predávali za 5 499 Yenov za akciu, tak tesne po ohlásení to bolo už len 5 099 Yenov za akciu. Ako je to možné?

Faktorov je niekoľko. V prvom rade musí herná divízia Sony uživiť okrem seba aj konštantne stratovú mobilnú Xperia divíziu, ktorá kvartál čo kvartál produkuje výrazné straty. Iba za posledný kvartál si divízia pripísala stratu 15,5 miliardy Yenov (123 miliónov €). No investori sú znepokojení aj s výsledkami Playstationu.

Podľa analytikov je totiž problémom to, že rast ziskov z hernej divízie nie je tak uspokojujúci, ako by očakávali. Taktiež vyjadrili obavy z toho, že neexistuje softvérový plán na vydávanie hier v roku 2019. „Silné zisky z herného softvéru boli vyvažované vysokými čiastkami na promovanie a marketing, za účelom zvyšovania predajov Playstation 4. Posúvame sa na okraj, kým nebudeme môcť lepšie posúdiť riziká v hernom priemysle,“ povedal analytik Damian Thong.

Táto nálada investorov môže podľa analytikov ovplyvniť plány na vydanie nasledujúcej konzolovej generácie.

Zdroj: Bloomberg

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk