Playstation 5 bude mať 8-jadrový procesor a NAVI grafický čip

Playstation 5 bude mať 8-jadrový procesor a NAVI grafický čip

Ďalšia informácia do radu špekulácií o výkone nových konzol.

Okolo nových konzol sa toho špekuluje veľmi veľa, ale informácie z rôznych zdrojov sú si veľmi podobné. Je prakticky isté, že obe konzoly ďalšej generácie bude poháňať opäť AMD. Najnovšia špekulácia (a nakoľko je to špekulácia, tak to samozrejme treba brať s rezervou) prichádza od užívateľa Komachi, ktorému sa podarilo dostať k produktovému číslu a následne z neho vyčítať informácie o podrobnostiach novej konzoly od Sony.

Podľa týchto informácií by mal mať Playstation 5 AMD Zen procesor, ktorý bude mať 8 jadier a takt na úrovni 3,2Ghz, čo je omnoho viac, ako má Playstation 4 (tam je takt 1,6GHz). Ten navyše používa starú architektúru procesora Jaguar. Okrem toho má konzola používať nový grafický čip od AMD založený na architektúre Navi. Bohužiaľ nám však Navi10LITE veľa neprezradí, takže na bližšie informácie o grafickom čipe si budeme musieť počkať. 

To, či dajú oficiálne informácie leakom za pravdu sa pravdepodobne ešte tak skoro nedozvieme. Aj nový Xbox a aj nový Playstation majú byť na trhu až v roku 2020, čo znamená predstavenie buď koncom tohto roka, alebo začiatkom toho nasledujúceho.

Zdroj: gearnuke.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk