Gravity Rush 2 - Recenzia

Gravity Rush 2 - Recenzia

 

Gravity Rush 2 je zlá hra! Konečne som to zo seba dostal a teraz sa to pokúsim ešte vysvetliť aj tým pár pomätencom, ktorí si kúpili PS VITA a majú pocit, že na tejto sérii je niečo kultové...

Pozitívom v záplave negatívnych emócií je, že táto zlá hra aspoň dobre vyzerá a je postavená na zaujímavom nápade. A to je všetko dobré, čo mi po pätnástich hodinách hrania napadá.

Pokiaľ vás predošlé riadky ešte stále neodradili, je veľmi pravdepodobné, že patríte k fanúšikom pôvodnej hry, takže predstavu o svete Gravity Rush určite máte (pokiaľ netušíte, o čom Gravity Rush je a z nejakého dôvodu máte potrebu čítať ďalej, mrknite na našu recenziu prvého dielu).

V skratke sa dá povedať, že GR2 je takmer presnou kópiou prvého dielu. Máme tu presne tie isté nudné postavy, divný, na seba nie príliš nadväzujúci nenadabovaný príbeh a repetitívne misie, v ktorých stále len poletujete z miesta na miesto. Jediné, čo pribudlo, sú dva nové bojové/pohybové štýly (pri jednom ste ľahší a pri druhom pre zmenu ťažší), asynchrónny online multiplayer a možnosť fotografovať svoje okolie (samozrejme, aj s možnosťou si robiť selfie s gestami). Toto všetko by sa ešte dalo prepáčiť, ale to, že hra, ktorá je postavená na poletovaní, vás núti každých pár sekúnd let prerušiť kvôli dochádzajúcej energii (na čo upozorňuje iritujúce pípanie). Prepáčiť sa nedá ani otrasná kamera a lock on systém.

Pri poletovaní je totiž kamera, ktorej ovládanie nakláňaním gamepadu vypnete, ešte ako-tak použiteľná, avšak hneď ako začnete bojovať s viac ako s jedným nepriateľom, všetka zábava končí. A pokiaľ sa to náhodou stane v interiéri, vstupujete do horúceho pekla. Presná podstata problému spočíva v tom, že kameru musíte pri lete neustále ručne upravovať, pričom na to, aby ste sa dokázali zorientovať, je často potrebné let úplne prerušiť. A to z vás robí, pravdaže, ideálny cieľ pre nepriateľov a ich diaľkové útoky. Hra navyše neponúka možnosť výberu nepriateľa, na ktorého chcete zaútočiť, a tak sa vám neustále bude stávať, že namiesto toho, aby ste sa rýchlo dokázali k nepriateľom priblížiť a zneškodniť ich, okolo nich preletíte, pretože pokiaľ nemáte perfektne vycentrovanú kameru, lock on z nich jednoducho zmizne. Špička ľadovca sú špeciálne útoky, ktoré automaticky zameriavajú jedného nepriateľa za druhým, pričom kamera pri nich stvára také „akrobatické kúsky“, že sa na obrazovku radšej ani nedívate, aby vám neprišlo zle. Ďalšou lahôdkou je úplne náhodne kolísajúca krivka náročnosti, vďaka ktorej si niektoré úseky zopakujete pokojne aj dvadsaťkrát. Graficky hra nevyzerá vôbec zle a nebyť spomínaného neustáleho otravného pípania pri poletovaní a opakujúcich sa zvukových slučiek, je dosť možné, že preskúmavanie zákutí rozsiahlych miest, ktoré sú v hre prítomné, by bol príjemný zážitok.

Galéria

 

Naše hodnotenie

Hranie Gravity Rush 2 nie je zábava. Nápad s manipulovaním gravitácie je nepochybne zaujímavý, avšak pochováva ho totálne nudný a schizofrenický príbeh, ako aj nefunkčný súbojový systém, ktorý spôsobuje frustráciu pri boji s nefunkčnou kamerou a lock on systémom. Ak môžete, oblúkom sa tomuto titulu vyhnite!

Klady

 • pekné grafické spracovanie

Zápory

 • otrasná kamera
 • otrasný lock on systém
 • nudný, schizofrenický príbeh
 • repetitívne misie
 • dookola vyhrávajúca hudba
 • iritujúce pípanie každých pár sekúnd

Informácie o hre

Gravity Rush 2

Gravity Rush 2 2017

Kat a jej mačací kamarát sa vracajú vo veľkom štýle. Gravity Rush 2 bude rozsiahlejšia a vďaka výkonu PS4 tiež podstatne krajšia, než predchodca. Hry s gravitáciou tak dostanú nový rozmer, počet nepriateľov sa značne rozšíri a svet hry sa viac než 2,5x zväčší.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: Akčná hra
 • Výrobca: SCE Japan Studio
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk