Z pražského nádražia do virtuálnej reality. Boli sme na PlayStation Nation 2017 – a závidíme tým, ktorých to ešte len čaká

Z pražského nádražia do virtuálnej reality. Boli sme na PlayStation Nation 2017 – a závidíme tým, ktorých to ešte len čaká

 

Majstri exkluzivít odštartovali svoju každoročnú hernú párty vo veľkom štýle.

Aj keď nás zlá odbočka na ceste z hotela stála krátučkú prednášku Dana Vávru zo štúdia Warhorse, nesmútili sme dlho. S modrým drinkom v ruke sme aj tak nevedeli, kam sa skôr pozrieť; vyskúšať si o poschodie vyššie expanziu Frozen Wilds k exkluzivite Horizon: Zero Dawn? Zastrieľať si vo Far Cry 5? Alebo sa jednoducho vyvaliť na gauč pri FIFA 18? Tak, aby ste vedeli, ani jedno – kráľom tohto Sony večierku bol Skyrim vo virtuálnej realite, ktorý si všetci účastníci nultého dňa PlayStation Nation 2017 mohli vychutnať, doslova na vlastné oči, v plnej paráde. A to ešte pred oficiálnym vydaním!

Samozrejme, ani Frozen Wilds, ani Far Cry 5 a ani ďalšie skvelé hry na PlayStation sme neodignorovali, aj keď primárne sme si prišli do Prahy vychutnať jedinečnú atmosféru akcií, ktoré Sony zvláda na výbornú. Okrem množstva áčkových titulov, nažhavených Dualshockov, konzol PS4, PS4 Pro a PS4 VR nechýbali napríklad ani prominentné osobnosti česko-slovenského vidoeherného priemyslu; už spomínaný Dan Vávra, šéfredaktor časopisu Score Mikoláš Tuček či známe tváre z YouTube. Otvárací večierok si nenechal ujsť napríklad ani slovenský raper Strapo, známy to milovník nielen hudby, ale aj hier.

Niežeby sme vám teraz chceli robiť chute, ale určite uznáte sami, že k pohodovému večeru strávenému hraním patrí aj nejaká chuťovka pod zub. Sony to dobre vie a pre hráčov prichystalo teplé aj studené dobroty, ktoré sme po náročnom behaní vo FIFA 18 ocenili – a keďže z nás profesionálni športovci aj tak nikdy nebudú, neváhali sme kačacie prsia spláchnuť nejakým tým miešaným drinkom. Nazdravie!

Frantics, zábavnú novinku podporujúcu PlayLink, sme si síce na vlastné smartfóny nevyskúšali, no podľa nadšených reakcií to vyzerá nádejne.

Z druhého poschodia pražskej Hauch galérie, kde sa v pohodlí gauča Frantics hral, sme mali pekný výhľad na celé dianie PS Nation 2017; sála nebola preplnená, no účasť bola napriek tomu vysoká a všade sa niečo dialo. Naľavo v sále sa, napríklad, nachádzal fotokútik, kde profesionálni fotografi zvečňovali nadšené partičky účastníkov a následne ich podobizne digitálne zasadzovali do fiktívnych svetov obľúbených videohier.

Na druhej strane sa zasa nachádzalo pódium, pri ktorom sa hral uvoľnený, exhibičný zápas vo FIFA 18 medzi hráčmi a profesionálnymi českými futbalistami. Samotné pódium mohlo byť využívanie trošku častejšie, no aby sme boli úprimní, absencia akéhosi oficiálneho programu je sotva problémom, keď máte okolo seba množstvo výborných hier a desiatky špičkových konzol.

Zábava gradovala až do neskorej noci, pravdepodobne ešte dlho po našom odchode, ktorý sa však určite nedal označiť za včasný. Naspäť do hotela sme už, našťastie, trafili na prvýkrát a po výdatnom spánku sme si druhú časť nášho dvojdňového výletu užili v historickom centre mesta. Sem-tam sa predsa treba od mastenia hier trochu odtrhnúť, nie?


Schválne, nájdeš na obrázku Hira?

Vy, každopádne, neváhajte a ak môžete, spravte si výlet do Prahy. Rozumieme, že každému sa najlepšie hrá v pohodlí domáceho gauča, ale event od Sony má unikátnu, božskú atmosféru – nehovoriac o tom, že máte k dispozícii tie najnovšie (a v niektorých prípadoch aj najlepšie) hry.

A viete čo? Ak už v Prahe ste, závidíme vám. Ak by nám to povinnosti dovoľovali, určite by sme sa na túto akciu vrátili aj v sobotu a nedeľu. Tak si to užite – aj za nás!

Chcete sa o PlayStation Nation 2017 dozvedieť viac? Nech sa páči!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk