Rigs: Mechanized Combat League - Recenzia

Rigs: Mechanized Combat League - Recenzia

 

Ktorá hra ponúka najlepšie zžitie s vašou postavou? Jednoznačne strieľačky z pohľadu prvej osoby. Nie je preto náhoda, že sa v zozname štartovacích titulov pre PlayStation VR objavil zástupca aj tohto žánru. Rigs: Mechanized Combat League sa však prezentuje ako niečo viac než len obyčajná strieľačka.

V jadre ide o šport budúcnosti. Ľudia už nechodia na futbal, ale sledujú stremovanie súbojov z arény, kde si to rozdávajú tímy, pozostávajúce z troch robotov na každej strane. Toľko koncept hry, ktorá sa však hrateľnosťou výrazne neodlišuje od klasickej FPS-ky. Jasné, sú tu rôzne režimy, ktoré mierne ovplyvňujú hernú náplň, ale vaša úloha sa v jadre nemení. Strieľať a ničiť nepriateľov. Tak ako v iných kompetitívnych strieľačkách.

Rigs ponúka viacero mechov, z ktorých si môžete vybrať. Každý má špecifické vlastnosti – niektorí roboti sú agilnejší, iní sú pomalší, ale zato odolnejší. Poznáte to. Rovnako aj zbrane. Okrem toho je každý robot definovaný špeciálnou vlastnosťou, ktoré si budete hraním odomykať a následne si môžete medzi nimi prepínať.

Koncept robotov a ani samotná hrateľnosť nijak neprofituje z virtuálnej reality. Faktom však je, že keď dianie hry sledujete z pohľadu prvej osoby a v okuliaroch VR, máte z hrania lepší zážitok. Viac sa cítite byť v dianí. Má to aj svoje nevýhody, pretože roboti dosahujú pomerne veľké rýchlosti a to môže v prípade niektorých jedincov spôsobovať určitú nevoľnosť. Spomíname to v recenziách takmer každej hry pre PlayStation VR, ale faktom je, že si na to treba dávať pozor a aj samotní tvorcovia na to upozorňujú. Odporúčajú, aby ste si na hranie vo VR zvykali postupne. U nás sa mierne pocity nevoľnosti spočiatku prejavovali po polhodine hrania.

Rigs predstavujú výborný VR zážitok za predpokladu, že vás bavia kompetitívne online strieľačky. Hra síce ponúka aj offline režim, ale ten sprostredkuje prinajlepšom nadpriemerný zážitok a ak by sme hru hodnotili iba na základe zábavnosti kampane pre jedného hráča, hra by dostala 3 hviezdičky z piatich. Online režim prináša žiadanú variabilitu a posúva hrateľnosť o stupeň vyššie. Problémom môžu byť čakacie doby, keď vám hra hľadá súperov. Z tohto hľadiska je škoda, že hra nie je dostupná aj pre hráčov bez PlayStation VR. Vieme si predstaviť cross-platform hranie majiteľov konzoly PS4 a používateľov PS VR. Nemáme totiž pocit, že hra k svojmu fungovaniu vyžaduje virtuálnu realitu. Ponúka lepší zážitok, to áno, ale v jadre nie je PS VR na hranie potrebné.

Ovládanie hry je jednoduché a dobre spracované. Môžete si vybrať, či sa budete rozhliadať iba pomocou hlavy, alebo kombináciou pravého analógového joysticku a pohybom hlavy. V oboch prípadoch hra funguje dobre a chválime presné detekovanie pohybu hlavy.

Grafika neprekvapí. Nedosahuje kvality klasickej PS4 hry, avšak keďže sú arény pomerne strohé, nevšimnete si menší počet detailov. V prípade samotných robotov zaregistrujete menej pixelov iba v rámci predzápasového predstavenia oboch tímov. Bez ohľadu na to, Rigs patrí medzi najlepšie vyzerajúce hry pre PS VR.

Naše hodnotenie

Rigs odporúčame každému, kto má rád online kompetitívne strieľačky. Pokiaľ však preferujete príbehové hry pre jedného hráča, tomuto titulu sa vyhnite. Začnete sa nudiť pomerne rýchlo. A situáciu nezachráni ani fakt, že z hľadiska VR ide o výborný a intenzívny zážitok. Pozor však na nevoľnosť!

Klady

 • zážitok pri hraní vo VR
 • jednoduchá hrateľnosť
 • koncept hry
 • zábavný online multiplayer

Zápory

 • offline hranie začne rýchlo nudiť
 • u niekoho sa môže objaviť nevoľnosť
 • čakanie pri hľadaní hráčov v online režimoch

Informácie o hre

Rigs: Mechanized Combat League

Rigs: Mechanized Combat League 2016

Rigs: Mechanized Combat League je exkluzívna hra pre PlayStation VR. Ide o multiplayerový kompetitívny titul, v ktorom hráči proti sebe bojujú v športe budúcnosti.

 • Platforma: PlayStation 4
 • Žáner: FPS
 • Výrobca: Guerilla Cambridge
 • Distribútor v GB: Sony Computer Entertainment Europe
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk