Hustle Kings VR - Recenzia

Hustle Kings VR - Recenzia

 

Poznáte hru Hustle Kings? Hra sa pôvodne objavila vo verzii pre PS3 ešte v roku 2009. Neskôr nasledoval port pre PlayStation 4 a teraz hra prichádza aj vo verzii pre virtuálnu realitu PlayStation VR. Podpora novej platformy je však prakticky jedinou novinkou.

Hovorí sa, že keď niečo funguje, tak to netreba meniť, a v prípade biliardu to platí dvojnásobne. Hustle Kings neponúka veľa priestoru pre novinky. Nedá sa ale povedať, že by autori nemali čo vylepšiť alebo upraviť. Prinajmenšom by mohli začať aktualizovaním reklám (upútavka na Resogun či LittleBigPlanet 3), ktoré sa zobrazujú vo virtuálnom bare a nahradiť ich niečím aktuálnejším, ako napríklad reklamou na iné tituly s virtuálnou realitou.

Novinkou tak ostáva len prispôsobenie hry pre virtuálnu realitu. Všimnete si to na prvý pohľad v menu, ktoré je mierne zaoblené ako veľká zakrivená obrazovka. Kompletný pocit z virtuálnej reality si však vychutnáte až počas samotného hrania biliardu. Trojrozmerné virtuálne prostredie je veľmi uveriteľné. Faktom je, že takýto pocit z virtuálneho biliardu vám bežný 2D/3D televízor poskytnúť nedokáže. Môžeme ale polemizovať, či z virtuálnej reality profitujete aj iným spôsobom, ako je len uveriteľnejší pocit, že sa nachádzate v bare a hráte biliard v prostredí, ktoré pocitovo dokáže pôsobiť realisticky. Hra vám pri plánovaní úderov radí, takže sa nedá povedať, že by virtuálna realita v tomto smere ponúkala nejakú výhodu. Na škodu je, že sa nemôžete vo virtuálnom prostredí voľne pohybovať. Pohľad na biliardový stôl zmeníte kedykoľvek rýchlo a jednoducho, ale voľný pohyb, bohužiaľ, chýba.

Druhou novinkou VR verzie je pridanie podpory ovládania pomocou pohybových ovládačov. Nemali sme však pocit, že by táto novinka predstavovala skutočné vylepšenie. Ovládanie pomocou Move ovládačov je ťažkopádne a menej pohodlné. Pohyb, ktorý robíte rukami, ani zďaleka nepripomína používanie tága. Odporúčame pri hraní používať radšej klasický DualShock 4.

Po starom ostala ponuka herných režimov. Môžete hrať aj cez internet s ostatnými hráčmi. K dispozícii je takisto režim pre jedného hráča. Okrem tréningu si zahráte exhibičný zápas, kariéru alebo tzv. puzzle režim, v rámci ktorého musíte riešiť komplexné situácie na biliardovom stole.

Faktom je, že Hustle Kings je výborne spracovaný biliard. Aj vďaka pomôckam na biliardovom stole môžete jednoducho plánovať a realizovať skutočne zložité údery, ktoré by ste asi v skutočnosti praktizovali až po dlhšom tréningu. Tým netvrdíme, že hra je jednoduchá, to v žiadnom prípade, určite si vyžaduje trocha šikovnosti.

Vďaka výbornému základu je Hustle Kings VR jeden z najlepších biliardov, ktorý si dnes môžete zahrať vo virtuálnej realite. Hoci nemáme pocit, že by virtuálna realita nejako výrazne ovplyvňovala hrateľnosť. Jej čaro spočíva v tom, že hranie je zrazu úplne iným zážitkom. Nachádzate sa totiž v plnohodnotnom trojrozmernom prostredí, ktoré vo virtuálnej realite vnímate oveľa citlivejšie a realistickejšie, ako napríklad pri jeho zobrazení na televíznej obrazovke.

Naše hodnotenie

Hustle Kings VR prináša minimum noviniek, čo hráčom pravdepodobne až tak vadiť nebude. Virtuálna realita v tejto hre funguje veľmi dobre, aj keď je pravdou, že ide najmä o pocit z virtuálneho prostredia a samotnú hrateľnosť neovplyvňuje.

Klady

  • výborný biliard
  • pohodový zážitok z virtuálnej reality
  • vhodný pre každého

Zápory

  • minimum zmien či noviniek
  • nové ovládanie pomocou Move ovládačov

Informácie o hre

Hustle Kings VR

Hustle Kings VR 2016

Hustle Kings je biliard určený pre PlayStation. Hra je dostupná pre platformy PS3, PS4, PS Vita a PS VR.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Biliard
  • Výrobca: VooFoo Studios
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk