Toto sú naše prvé dojmy z hry The Last of Us Part II

Toto sú naše prvé dojmy z hry The Last of Us Part II

 

Po recenzii Death Stranding som si vravel, že si dám skutočne oddych od hier, kde príbeh hrá prioritu. Potom dostanete správu od šéfredaktora, že mesiac pred vydaním svieti v pošte novinárska verzia asi najočakávanejšej PlayStation 4 exkluzivity, a ste v koncoch. Poďme sa v skratke pozrieť na naše prvé dojmy z chystaného veľdiela kalifornského štúdia Naughty Dog.

Hneď v úvode spomeniem jedno – embargo na túto exkluzivitu je takmer pekelné. Prečítal som si ho niekoľkokrát a stále mám obavy z môjho textu a pevne verím, že vám posuniem len to čo môžem. Asi urobím najlepšie ak spomeniem posledné State of Play, ktoré sa venovalo výlučne tejto exkluzivite, takže budem vychádzať z tejto perfektne zvládnutej prezentácie.

Je na mieste pripomenúť si nepríjemnú udalosť, ktorá štúdio Naughty Dog postihla. Minulý mesiac sa na internete objavilo takmer celé odhalenie príbehu a mohlo by sa zdať, že hráči ostanú sklamaní. Avšak úsilie vývojárov a hlavne perfektne zvládnutá prezentácia obrátili kartu a už teraz môžeme povedať, že predobjedávky sú vysoké, dokonca lepšie ako v prípade Spider-Mana od štúdia Insomniac Games, aspoň teda v Európe.

Prezentáciou nás sprevádzal Neil Druckmann a z jeho slov ste mohli badať aj napriek únikom isté odhodlanie, ktoré pramení z pocitu dobre odvedenej práce. Určite vám neprezradím nič z príbehu. Zameriam sa len na samotnú Ellie. Tá nám dospela, zosilnela a jej odhodlanie vystrelilo do nebies. Z amerického Bostonu sa presúvate do Seattlu a všetko okolo vás akoby zostarlo.

Úroveň detailov prostredia je dokonalá a to čo vidíte na obrazovke perfektne zapadá do kontextu. Nie len tieto detaily však vytvárajú dokonalú atmosféru. Tú dokresľuje aj brutalita, ktorú ste si už určite všimli. Všetko sa tvári dospelo a pristupuje k vám bez zmilovania.

Ellie sa musí obracať a využívať takmer všetko čo nájde na svoju obranu a likvidáciu nepriateľov. Boje z blízka vás dostanú, ale ten pocit z aktu pred a po sa opísať nedá. Desivé výkriky a takmer rodinné putá vašich obeti vás po ich likvidácii určite nenechá chadným. Niekomu by určité momenty v súbojoch mohli skutočne vadiť, keďže násilie a brutalita je v The Last of Us Part II niekde úplne inde.

Všetko má však svoje opodstatnenie a je len na vás ako sa s vecami vysporiadate. Ideálne je ak hre diktujete tempo. V ukážkach ste videli, že sa môžete schovávať vo vysokej tráve či pod auto a naservírovaný level dizajn si priam žiada vašu zodpovednosť. Ak niekoho dobodáte, tak sa pripravte, že budete niesť následky. V súbojoch využijete radu zbraní a rôznych predmetov. Videli sme, že sa k nám dostane aj luk, ktorý je v skutočnosti veľkým pánom a jeho vlastnosti určite oceníte.

Už na začiatku som hovoril o príbehovom pozadí. Tomu samozrejme dokonale sekunduje filmové podanie a majstrovsky zvládnuté animácie postáv s perfektným výkonom hercov. Tu žiadny komentár nepotrebujete a určite mi dajú za pravdu aj verejne dostupné videá.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. Určite sú vaše očakávania veľké. Ako to však celé dopadne sa dozviete už ráno 12. júna v našej recenzii, čiže ešte týždeň pred vydaním samotnej hry.

Zdroj: vlastný, siee

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk