Call of Duty: Black Ops III preview

Call of Duty: Black Ops III preview

 

Prišiel ten čas oprášiť staré známe CoD-čko, pretože som najprv prvé diely série miloval, neskoršie veľmi v láske nemal a teraz prešlo už dostatočne veľa času na to, aby som sa naň pozrel okom objektívnym.

Hoci som si každú jednu časť aspoň z časti zahral, musím povedať, že posledný Advanced Warfare konečne ponúkol niečo viac ako len copy-paste model, na ktorý sme boli zvyknutí už pomaly 10 rokov. Preto som aj pri inštalácii bety Black Ops III bol plný očakávaní.

Beta sama o sebe ponúka 3 mapy, žiadne nové herné mody a klasický streak systém, na ktorý sme zvyknutí už pomerne dlho. To, čo je lákadlom najnovšieho Call of Duty, je systém špecialistov. Ide o class systém, ktorý ponúka okrem špeciálnych zbraní aj ikonické schopnosti. Nemusíte sa ale báť, systém perkov v hre stále nájdete vrátane klasického zbraňového loadoutu. Špecialisti sa odomykajú levelmi a v bete boli na začiatku na výber štyria, pričom štyria ďalší sú odomknúteľní hraním.

Podobne odomykáte aj zbrane. Vďaka bodom, ktoré získavate za levelovanie, si môžete kúpiť presne tú automatickú pušku, s ktorou chcete hrať. Opak, bohužiaľ, platí pri modoch, ktoré sa odomykajú na základe toho, aký level dosiahla vaša zbraň. Perky sú rozdelené do troch skupín a musíte mať z každej jednu. Uff... Takže omáčky okolo loadoutov máme za sebou, poďme sa teda porozprávať o samotnej hrateľnosti.

Tá sa na prvý pohľad veľmi nezmenila, no po pár partičkách vám odrazu príde o dosť hektickejšia a akčnejšia. Chvíľu som sa snažil pochopiť prečo a aj som na to došiel. Vďaka jet-packom budete ešte mobilnejší, ako v Advanced Warfare, keďže môžete využívať túto vychytávku do všetkých strán. Keď skočíte a stretnete nepriateľa, možete (pokiaľ vám nedošla šťava) „uskočiť“ do ktoréhokoľvek smeru. A verte mi, sloboda pohybu sa vám veľmi zapáči. Rovnako ako vášmu nepriateľovi. Nedá mi ju neporovnať s titulom Titanfall, kde bol pohyb a celková sloboda na veľmi podobnej úrovni. Nehovoriac o šmýkačkách po zemi a behaní po stenách.

Mapy, ktoré bolo v bete možné vyskúšať, sú presne stavané na všetky implementované novinky. Uvidíte množstvo možností, ako využiť kráčanie po stenách, ako preskočiť prekážku za účelom prekvapenia protivníka, dokonca si zastrieľate aj pod vodou. Tu sa ukazuje, že Treyarch má ešte stále čo ponúknuť na poli jednej a tej istej značky.

Musím teda v závere povedať, že som si Call of Duty: Black Ops III stihol užiť. Občas je dobré sa len tak vyšantiť v hektickom a nemilosrdnom prostredí a dostať riadne na budku od tých 15-ročných deciek, zatiaľ čo kričia, že vám znásilnia mamu. Konečne značka začína ponúkať pokrok, na ktorý sme sa stihli namotať minulý rok. Chvalabohu Treyarch v tomto trende pokračuje. Uvidíme, ako dopadne finálna verzia v novembri, no zatiaľ nič nenaznačuje tomu, že by sme boli sklamaní.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk