PlayStation 4 – aké hry ponúka?

 

PS4 je na trhu. A spolu s konzolou aj približne 20 hier. Exkluzivity sme si predstavili, alebo predstavíme v samostatných recenziách, v tomto zozname vyberáme zopár ďalších hier, ktoré stoja za vašu pozornosť.

 

Assassin´s Creed IV: Black Flag

Recenziu na ACIV: Black Flag sme vám už priniesli. PS4 verzia prináša najmä kozmetické zmeny.

Branislav Brna o hre napísal: „Hodnotiť ACIV je pomerne zložité. Z námornej časti hry badať veľkú snahu o inováciu, ktorá však naráža na nedostatočné skĺbenie s tým, čo sa odohráva na súši a tým aj všetkým, čo bolo doterajším trademarkom celej série. Z nášho pohľadu ako fanúšikov série sa jedná o mierne sklamanie, keďže hra pôsobí dojmom, že keby mali vývojári viac času premyslieť si niektoré veci, mohlo sa jednať, pravdepodobne, o titul kvalít Assassins Creed 2, ktorý je mnohými dodnes považovaný za najlepší diel série. Takto majú hráči niečo, čo je síce lepšie ako predošlý diel, ale tiež je to pomerne vzdialené od toho, čo by si asi v hre z tejto série predstavovali.“

Hodnotenie: 85%


Battlefield 4

V duchu grafického vylepšenia sa nesie aj nový Battlefield.

Dominik Farkaš vo svojej recenzii napísal: „Je teda Battlefield 4 hodný svojho mena? Určite áno. Nespomenieme si na jediný aspekt hry, ktorý by bol v porovnaní s predchodcom horší. Hra je vylepšená vo všetkých smeroch, od základných vecí ako je grafické spracovanie, až po chuťovky ako deštrukcia prostredia, kritické veci pre multiplayer ako je dizajn máp. Lepší balans taktiež poteší, rovnako ako nový mód v podobe Obliteration. Dilema však nastáva pri výslednom hodnotení. Akú veľkú váhu v hodnotení priradiť slabej kampani? Ak by ste sa opýtali, či si kvôli kampani kúpiť Battlefield 4, odpoveď je jednoznačná – „NIE“. Avšak keď beriete kampaň iba ako doplnok a multiplayer bude vaším hlavným bojiskom, tak odpoveď je jednoznačné „ÁNO“. Vplyv kampane na celkovú známku je zanedbateľný. Battlefield 4 je totiž staronovým kráľom veľkých virtuálnych bojísk.“

Hodnotenie: 90%


Call of Duty: Ghosts

Po boku Battlefieldu nemôže chýbať ani nové Call of Duty. Juraj Vlha kritizoval v PC verzii najmä technické nedostatky. Tie však v prípade PS4 verzie nenájdete. Obsah je v prípade oboch verzií totožný, vrátane zábavného multiplayeru, ktorý je pre mnohých dostatočným dôvodom na kúpu. Pre ostatných môže byť hra menším sklamaním.

Hodnotenie: 60%


Contrast

Táto hra je dostupná pre predplatiteľov služby PlayStation Plus úplne zadarmo. Ak si PS4 kúpite a predplatíte si PS+, potom si ju nezabudnite stiahnuť. Ide o celkom podarený titul, ako píše Miloš Holík v recenzii. „Contrast funguje, ako má. Jeho idea utkvie hráčovi ešte dlhú dobu po vydaní. Je tu však stále zopár vecí, v čom je hra skromná a aj keď sú jej žánrové kvality nadpriemerné, moment vyrazenia dychu tu nenájdete (na zadok taktiež nepadnete). Rozprávanie príbehu je zaujímavejšie ako on samotný. S dlhonohou Dawn sa tiež práve dvakrát nevžijete. Hrateľnosť a kreativita sú obe na stupni víťazov – bohužiaľ, tento stupienok nie je tak vysoko, ako sme pred vydaním očakávali.“

Hodnotenie: 70%


Escape Plan

Exkluzivita pre PS Vitu prichádza po takmer dvoch rokoch opäť, vo verzii pre PS4. Paľo Ondruška pôvodnú hru kritizoval najmä kvôli ovládaniu, prechod z Vity na DualShock 4 však hra zvládla prekvapujúco výborne. Ak ste si hru pre Vitu kúpili, PS4 verziu máte k dispozícii zadarmo.

Hodnotenie: 70%


FIFA 14

Prakticky jediná hra, ktorá sa v prípade PS4 výraznejšie odlišuje od ostatných verzií. FIFA 14 pre PS4 nie je iba o lepšej grafike, ale aj o kompletne novom engine, ktorý nenájdete ani na PS3 ani na PC. PS4 verziu plánujeme v blízkej budúcnosti podrobiť testovaniu.

Hodnotenie: ??%


flOw a Flower

Svojím spôsobom veľmi jedinečné hry pre PS3 sa objavili v lepšej grafike aj na PS4. Ak máte digitálnu verziu pre PS3, kópiu pre PS4 dostanete zadarmo.


Lego Marvel Super Heroes

Patrik Barto nedávno vo svojej recenzii napísal, že LEGO Marvel Super Heroes je ďalším úspešným zárezom do série, ktorá zrejme nemá ako sklamať svojich verných fanúšikov a ani ako zaujať dlhodobých skeptikov. Znovu ide o šarmantnú záležitosť pre malých a veľkých s perfektným využitím svojej licencie. PS4 verzia prináša lepšiu grafiku.

Hodnotenie: 65%


Need for Speed: Rivals

Dominik Farkaš nové NFS chváli: „Need for Speed Rivals je jednoznačne kvalitnou hrou, ktorá kombinuje to najlepšie z Hot Pursuit a Most Wanted do jedného balíčka a pridáva inovácie. Ak však hľadáte nástupcu tuningovo ladenej podsérie, tak nie ste na správnom mieste. Rivals je totiž šialenou arkádou s rukopisom Criterion Games, ktorá je však excelentná v tom, čo robí.“ PS4 ponúka kvalitnejšie grafické spracovanie, ktoré je prakticky totožné s PC verziou.

Hodnotenie: 83%


Sound Shapes

Ďalšia PlayStation exkluzivita. Objavila sa na PS3, Vite a teraz prichádza aj na PS4. Kreslená grafika nemôže byť na novej konzole výrazne lepšia v porovnaní s PS3. Hra však podľa Paľa Ondrušku dokáže zaujať niečím iným: „Vzhľadom na špičkové spracovanie levelov a výbornú hudbu nemáme vlastne hre ani čo vytknúť. Po dohraní relatívne krátkej kampane sa otvárajú ďalšie hracie módy a editor levelov s možnosťou zdieľania poskytuje prakticky nekonečnú zábavu. Systém albumov poskytuje mnoho priestoru pre DLC albumy od ďalších známych umelcov, čo ešte viac predĺži hraciu dobu.“
Ak Sound Shapes vlastníte, PS4 verziu si môžete stiahnuť bezplatne.

Hodnotenie: 90%


War Thunder

Jedna z viacerých free-to-play hier, ktoré nájdete v PS Store. Výhodou je, že na hranie F2P hier nepotrebujete PS+ členstvo. Ak si teda kúpite novú konzolu a nekúpite si k nej žiadne hry, otestujte niektorú z trojice F2P hier, ktoré sú v obchode dostupné.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk