Fanúšikovia Ghost of Tsushima pomáhajú s opravou Torii brány na skutočnej Cušime

Fanúšikovia Ghost of Tsushima pomáhajú s opravou Torii brány na skutočnej Cušime

 

Ostrov Cušima vďačí hre za popularitu.

Aj keď postavy populárnej hry Ghost of Tsushima boli vymyslené, príbeh sa odohrával na reálnom ostrove Cušima. Ten sa naozaj stal v roku 1274 obeťou invázie mongolských vojsk, od ktorých oslobodzujete ostrov. Čo je ale podstatnejšie, hráči sa vďaka otvorenému svetu môžu kochať krásou japonskej kultúry v pohodlí  svojich domovov. Táto zamilovanosť viedla k tomu, že Cušima sa v posledných mesiacoch nemôže ubrániť popularite a krivka záujmu o udalosti na ostrove sa rapídne zvýšila.

Bohužiaľ, tento rok zasiahol ostrov tajfún a zanechal za sebou aj deštruktívne následky. Jeden z následkov je zničená Torii brána, ktoré si môžete pamätať z hry, ako brány, ktoré vás vedú do svätýň Šinto. Preto kňaz menom Yuichi Hirayama zo svätyne Watatomi, založil crowdfundingovú kampaň na japonskej odnoži Kickstarteru s názvom Campfire, kde žiada ľudí o príspevky vo výške piatich miliónov yenov. Vďaka vyzbieraným príspevkom sa nechá brána opraviť.

Vďaka prekladu webu Twinfinite, ktorý čerpal informácie z japonského herného webu Famitsu vieme, že práve kvôli popularite hry sa kňazovi podarilo vybrať za necelý mesiac cez dvadsaťjeden miliónov yenov, čo je štyrikrát viac ako očakávaný cieľ. Pre informáciu len doplním, že kampaň má stále dva týždne do konca.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk