NBA 2K21 znovu útočí: Hra za plnú sumu núti zákazníkov pozerať počas hrania reklamy

NBA 2K21 znovu útočí: Hra za plnú sumu núti zákazníkov pozerať počas hrania reklamy

 

Ďalší pokus.

Čo by to bol za diel NBA 2K, pokiaľ by nevyvolal nejakú kontroverziu však? Ešte pred niekoľkými rokmi sa hráči vo veľkom rozčuľovali nad šialenými cenami za mikrotransakcie a teraz, keď sa situácia okolo nich aspoň trochu ukľudnila, tak 2K Sports potrebuje pravdepodobne ešte viac peňazí. Mikrotransakcie a plná suma za hru sú málo, takže je potrebné naúčtovať zákazníkom ešte aj next-gen upgrade a nútiť ich pozerať reklamy.

A presne to sa stalo s NBA 2K21. Počas 2K TV segmentov, ktoré fungujú ako loadingové obrazovky sa totiž začali objavovať reklamy. A nie hocijaké. Niektorí užívatelia hlásia, že sa im zobrazili reklamy na Oculus Quest 2 VR set a niektorí zas dokonca tvrdia, že videli politické reklamy, ktoré propagovali Joea Bidena, kandidáta na prezidenta USA.

Samozrejme, reklamy sa nedajú preskočiť a to aj napriek tomu, že nahrávanie hry je už dokončené. Asi netreba ozrejmovať, že hráčom sa to veľmi nepáči...

Paradoxom na situácii je to, že o niečo podobné sa pokúsil vydavateľ EA s hrou UFC 4 pred niekoľkými týždňami, no po nátlaku fanúšikov tieto reklamy stiahlo a za situáciu sa ospravedlnilo.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk