NHL 21 to je Alexander Ovečkin, zmeny v Be a Pro móde a stará hrateľnosť

NHL 21 to je Alexander Ovečkin, zmeny v Be a Pro móde a stará hrateľnosť

 

Hry sa dočkáme prekvapujúco neskoro.

Včera nám EA Sports oficiálne predstavilo novú NHL hru s číslovkou 21 s ktorou však štúdio nevykročí vpred, ale skôr uskočí do boku. Hra je totiž na prvý pohľad takmer identická s predchádzajúcim dielom, no to je primárne preto, že na rozdiel od svojich EA Sports športových bratov ešte stále ostáva na staručkom Ignite Engine. To však hre nezabránilo, aby priniesla aspoň niekoľko inovácií a vývojári sa s nami podelili, aké to budú.

Tak na to poďme postupne

Hviezdou na obale hry bude útočník Washingtonu Capitals, Alexander Ovečkin a práve okolo jeho osoby je vystavaný celý úvodný trailer. Hra ponúkne tri edície – Standard Edition, Deluxe Edition a Great Eight Edition s postupným narastajúcim počtom digitálnych bonusov

Nové ofenzívne pohyby

Prvou kategóriou, ktorej sa venovali vývojári boli nové kreatívne možnosti ofenzívnych pohybov, ktoré vám prinesú viac možností pri postupe ľadovou plochou smerom k súperovej bránke. V hre sa tak bude napríklad nachádzať „The Michigan“ pohyb Andreia Svečnikova, či „no-move deke“ Nikitu Kučerova. S tým je spojené aj zlepšenie umelej inteligencie, takže vaši spoluhráči budú na vaše pohyby reagovať prirodzenejšie. Budú lepšie rozpoznávať priestory na prihrávky a na strely a zmien sa dočkali aj brankári.

Be A Pro

Asi najväčších zmien sa dočkal Be a Pro mód, ktorý stagnoval už niekoľko rokov. Začiatok vašej virtuálnej kariéry sa začne v CHL, NHL alebo Európe a budete sa starať o sľuby, ktoré dáte vašim trénerom, k dispozícii budete mať dialógové možnosti a vaše ciele na ľade budú priamo vyplývať z tejto časti hry. EA Vancouver poskytne „stovky rôznych malých príbehových súčastí,“ ktoré pokrývajú všetky dôležité momenty v živote hokejistu a tisícky rôznych dialógových možností.

Úspech budú riadiť tri hlavne atribúty – spoluhráči, manažment a značka. Budete mať možnosť tráviť čas so spoluhráčmi a čím viac času s nimi strávite tým lepší vzťah s nimi budete mať a to sa prenesie aj na ľadovú plochu. Vzťah z manažmentom má zas vplyv na veci ako čas, ktorý strávite na ľade pri presilovke a vaša sila značky určí vaše možnosti pri získavaní sponzorov.

Herné módy

Novým prídavkom do série je mód HUT Rush, ktorý bude hráčov motivovať k tomu, aby hrali nie len účelovo, ale aj štýlovo. To znamená, že keď strelíte gól, tak tento počet sa vynásobí podľa toho, ako štýlový ste boli pred jeho strelením a to až do 15-násobku jedného gólu.

Mód World of CHEL sa zas dočká niekoľkých žiadaných prídavkov. Ones, Threes, Drop-in a Clubs majú samostatné rebríčky a postup hrou. Novinkou v EASHL je zas klubové finále a aj možnosť tréningov pred zápasmi. A taktiež dostanete konečne možnosť nahlásiť toxických protihráčov v online zápasoch.

Posledným veľkým prídavkom je tzv. Deadline Frenzy Minigame. Tá má simulovať šialenstvo, ktoré medzi manažérmi panuje v posledných hodinách pred zablokovaním možnosti vymeniť hráčov. V tejto minihre budete môcť umiestniť hráčov na „Trade Block“ a následne monitorovať ostatné kluby a vykonávať rýchle výmeny.

Dátum vydania NHL 21 je stanovený na 16. októbra na Xbox One a Playstation 4. Next-gen verziu hry nečakajte, no na nových konzolách si NHL 21 budete môcť zahrať cez spätnú kompatibilitu. PC hráčom však aj tento rok ostávajú oči pre plač.

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk