Boj proti rasizmu v praxi: Tvorcovia Modern Warfare zmazali z hry „OK“ gesto

Boj proti rasizmu v praxi: Tvorcovia Modern Warfare zmazali z hry „OK“ gesto

 

Jeho význam je totiž údajne úplne iný.

Vzhľadom na to, že je rok 2020, tak existuje mnoho vecí, gést a slov, ktoré boli možno niekedy akceptovateľné, no v dnešnej dobe už nie sú. A to obzvlášť po nedávnych protestoch #BlackLivesMatter, ktorými dávali černošskí obyvatelia dávali najavo nesúhlas s policajnou brutalitou a rasizmom. A k tomuto „hnutiu“ sa pripojili aj mnohé herné spoločnosti a skonštatovali, že chcú s prejavmi rasizmu bojovať v budúcnosti v hrách lepšie.

A už tu máme prvú ukážku boja proti rasizmu. Postarali sa o ňu tvorcovia Call of Duty: Modern Warfare zo štúdia Infinity Ward. Tí totiž z hry bez varovania a bez vyhlásenia zmazali tzv. „OK“ gesto. Namiesto toho, aby som vám vysvetľoval ako vyzerá vám ukážem názornú ukážku.

Všimlo si to veľké množstvo hráčov, ktorí sa neúspešne dožadovali vysvetlenia a všetky pokusy o upozornenie na toto odstránenie sú na oficiálnom subreddite automaticky uzamykané. Prečo sa to udialo teda oficiálne nevieme, no pre odpoveď netreba zachádzať ďaleko.

Totižto, v posledných rokoch sa stala veľmi populárnou teória, že „OK“ gesto je vlastne používané členmi „White Supremacy“ a z toho dôvodu má výrazne rasistický podtón. Táto teória sa stala populárnou hlavne po tom, ako sa takýmto spôsobom oslovovali priaznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa, čo využilo neslávne známe fórum 4chan na to, aby vytvorili vtip – vypublikovať veľké množstvo správ, ktoré by verejnosť presvedčili, že ide o symbol „bielej moci“ a momentálne má tento symbol práve takýto, výrazne rasistický podtext. A to aj napriek tomu, že celé toto bolo myslené ako žart.

Napriek tomu bol symbol zaradený do kategórie „hate symbols“ organizáciou ADL (Anti-Defamation League) a práve toto je pravdepdobne dôvodom, prečo bolo gesto zmazané z hry.

Zdroj: 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk