Zoznámte sa, toto je Ghost of Tsushima a pár zaujímavostí, ktoré musíte vedieť

Zoznámte sa, toto je Ghost of Tsushima a pár zaujímavostí, ktoré musíte vedieť

 

Nové video, ktoré vás zoznámi s Cušimou.

Je logické, že Sony svojej poslednej veľkej PlayStation 4 exkluzivite - Ghost of Tsushima - venuje obrovskú pozornosť. Vydanie sa nezadržateľne blíži a britská pobočka PlayStationu si pre nás pripravila zhrňujúce video, ktoré nás má zoznámiť s Cušimou.

 

Hra sa odohráva na ostrove Cušima, ktorý leží v Japonskom súostroví medzi Cušimským a Kórejským prielivom. Tento ostrov je dnes rozdelený na tri časti a to vďaka umelým kanálom. V roku 1274, kedy sa hra odohráva, to však bol jeden veľký ostrov, ktorý zažíval prvú mongolskú inváziu do Japonska

Ghost of Tsushima síce ponúkne reálne historické pozadie, ale samotné dianie bude čistou fikciou. Fiktívny bude aj hlavný hrdina menom Jin Sakai, ktorý je vlastne jedným z posledných samurajov na ostrove. Jeho zabijacký inštinkty si však ctí súboj jeden na jedného, takže presile nepriateľov musíte čeliť obozretne a potichu. Čestne porazených nepriateľov si uctí poklonou.

Vývojári zo štúdia Sucker Punch sa snažili hre dodať autentickú atmosféru, ktorú obohatilo množstvo externých konzultantov. Zvuky prostredia boli nahrávané priamo na ostrove a o hudbu sa postarala dvojica skladateľov Ilan Eshkeri a Šigeru Umebajaši, ktorí ju skomponovali napríklad za pomoci šamisenu či flauty šakuhači - a teda tradičnými nástrojmi.

Autenticite dodáva grády aj prítomnosť japonského dabingu a zjavná inšpirácia tradičnými samurajskými filmami režiséra Akiro Kurosawu. Práve táto skutočnosť umožňuje zahrať si hru v čiernobielom móde.

Ďalšie zaujímavostí vám odhalí spomínané video. Samotná hra vychádza už 17. júla 2020 a to exkluzívne na PlayStation 4. Na našej recenzii už samozrejme pracujeme.

Zdroj: playstation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk