EA má so Star Wars licenciou stále veľké plány

EA má so Star Wars licenciou stále veľké plány

 

Zatiaľ sú pocity zmiešané.

Ubehlo už vyše šesť rokov, čo sa Disney rozhodlo dať exkluzívne práva na vývoj Star Wars hier vydavateľstvu Electronic Arts. A ešte minimálne štyri roky to tak bude. Počas tejto doby sme sa dočkali obrovských herných katastrof (pozdravujem Battlefront II) ale aj snáh o napravenie povesti (Jedi: Fallen Order).

Každopádne, dočkali sme sa iba 3 veľkých hier, pričom vieme o minimálne troch zrušených, čo nie je veľmi dobrá vizitka. Na jeseň má EA nachystanú hru Star Wars: Squadrons, ktorá sa hádam zaradí k tým lepším EA Star Wars hrám.

Šéf EA, Andrew Wilson je však ohľadom budúcnosti EA Star Wars hier optimistický a plánuje „znásobiť snahu“ týkajúcu sa vývoja Star Wars hier. „Moja viera žije. Povedal by som, že máme skvelý vzťah s Disney a taktiež aj s LucasArts – tento vzťah trvá dlho a má svoje počiatky v Star Wars: The Old Republic z roku 2011. Mali sme úspechy v žánri FPS, v RPG, v akčných adventúrach, v MMORPG, v smartfónoch a verím, že úspešní budeme aj so Squadrons. Takže áno, myslím si, že sa budeme chcieť venovať Star Wars hrám aj naďalej. Disney je veľmi verné tejto značke a svetu a tomu, že preň chcú vytvárať nový obsah.“

Finančný šéf EA, Blake Jorgensen dodal: „Vincov tím, ktorý vytvoril Jedi Fallen Order si vybudoval skvelý vzťah s LucasArts a dokázali vytvoriť nové postavy a nový obsah, čo nie je v Star Wars svete veľmi bežné. Iba to dokazuje aký kreatívny vzťah si vybudovali, no za to musím poďakovať Vincovi (Zampellovi, šéfovi Respawnu) a Stigovi (Asmussenovi, šéfovi vývoja Jedi: Fallen Order) a tímu. Oni totiž vybudovali základy toho, čo môžeme budovať počas nasledujúcich rokov.

Wilson ešte dodal, že tri veľké Star Wars hry, ktoré EA vydalo (Battlefront, Battlefront II a Jedi: Fallen Order) predali dokopy viac ako 35 miliónov kópií. 

Apríl 2024 je mesiacom, kedy sa táto exkluzívna licencia pre EA skončí a uvidíme, či zo strany Disney bude záujem o jej pokračovanie.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk