Zmeny, ktoré spravil Capcom v Resident Evil 3 sú kvôli prepojeniu so štvorkou

Zmeny, ktoré spravil Capcom v Resident Evil 3 sú kvôli prepojeniu so štvorkou

 

Ďalšie nepriame potvrdenie remaku štvorky.

Aj keď remake Resident Evil 3 si nevyslúžil tak skvelé hodnotenia ako dvojka, stále išlo o veľmi solídnu hru a ďalší dôkaz toho, že stratégia s remakmi sa Capcomu vypláca. A prakticky hneď po vydaní trojky sa objavili informácie, že ďalším dielom, ktorý sa dočká remaku bude Resident Evil 4.

A aj preto sa vývojári snažili, aby tieto dve hry prepojili z hľadiska vizuálu a aj príbehu sveta. Prezradili to tvorcovia v novom Playstation Blogu. Podľa Kiyohika Sakatu, šéfa vývoja Resident Evil 3 to bol jedným z cieľov remaku.

Rozhodli sme sa upraviť Nemesisovu záverečnú schopnosť a to kvôli prítomnosti Ganado v Resident Evil 4. Ganado sú humanoidný nepriatelia, ktorí boli vytvorení tým, že sa nakazili Plagas parazitom – originálnym základom pre NE-α.”

„Chceli sme aby NE-α nakazení nepriatelia boli vizuálne podobní nepriateľom, ktorí boli nakazení Plagas parazitom, aby si mohli fanúšikovia série spojiť, ako Nemesis zapadá do celého sveta Resident Evil.“

Aj napriek tomu, že tento krok nemal veľký vplyv na výsledok hry, je skvelé, že sa mu vývojári sledovali, už len kvôli fanúšikom série. Teraz však Capcom čaká oveľa náročnejšia úloha. Priniesť späť jednu z najoceňovanejších hier série – Resident Evil 4. A to takým spôsobom, aby uspokojil fanúšikov.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk