Call of Duty: Modern Warfare bude asi prvou hrou ktorá pokorí 200GB

Call of Duty: Modern Warfare bude asi prvou hrou ktorá pokorí 200GB

 

Nechcené prvenstvo.

Kapacita pevné disku, ktorá je potrebná v dnešnej dobe na hry každým rokom narastá. Zatiaľ čo na začiatku tejto generácie sme sa hrozili z hier, ktoré zaberajú 50GB, tak postupne sa zdolala aj méta 100GB a zdá sa, že tou sa to ani zďaleka nekončí. Už teraz napríklad vieme, že The Last of Us: Part II bude vydaný na dvoch diskoch, takže ten si asi odhryzne taktiež veľkú porciu.

Kráľom je však Call of Duty: Modern Warfare od Infinity Ward. Hra, ktorá v súčasnosti obsahuje kampaň, multiplayer a aj Battle Royale mód s názvom Warzone a vzhľadom na to, že všetky DLC sú zdarma, tak ich inštalácia je povinná pre všetkých hráčov bez ohľadu na to, či vás hra zaujíma, alebo nie.

Niekoľko mesiacov po vydaní tak hra zaberá na Playstation 4 175,3GB. A ak sa vám to málilo, tak Activision v týchto hodinách vydáva patch, ktorý vám stiahne ďalších 15GB dát. Samozrejme, to neznamená, že celková kapacita hry sa navýši o 15GB, pretože niektoré dáta môžu nahradzovať staré, no je zrejmé, že tých 175GB porastie a pomaly sa blíži k magickej hranici 200GB. A do vydania nového Call of Duty túto hranicu asi aj pokorí.

Otázkou tak zostáva čo s tým do budúcej generácie. Xbox Series X je ohlásený s 1TB diskom, no Playstation 5 má byť predávaná s kapacitou iba 825GB. A to samozrejme ešte neberieme do úvahy, že užívateľská kapacita dostupná pre hráčov bude ešte nižšia a skôr sa bude v prípade Playstation 5 pohybovať okolo 600GB+. Ak to takto bude pokračovať ďalej, tak to nedopadne veľmi dobre.

Na druhej strane sa však už mnoho vývojárov vyjadrilo, že s príchodom budúcej generácie sa potrebná kapacita mnohých hier zníži. Totižto, aby vývojári kompenzovali pomalé rýchlosti pevných diskov, tak často duplikujú rovnaké dáta, aby sa k nim konzola vedela rýchlejšie dostať. Dúfame teda, že to bude mať veľký účinok, inak budeme v ďalšej generácii konzol doslova plakať.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk