Vzniká herné pokračovanie filmu Cannibal Holocaust priamo pod dohľadom Ruggera Deodata

Vzniká herné pokračovanie filmu Cannibal Holocaust priamo pod dohľadom Ruggera Deodata

 

A ja sa pýtam prečo. Dôvod otázky nájdete pod článkom.

Voľnú trilógiu tvoriace staré násilné kanibalské horory od režiséra Ruggera Deodata, konkrétne Poslední kanibalovia (Jungle Holocaust, 1975), Kanibali (Cannibal Holocaust, 1980) a Cut and Run (1985), dostanú štvrtý prírastok v podobe hry Cannibal.

Má ísť o interaktívnu grafickú adventúru od talianského štúdia Fantastico Studio určenú pre PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a mobilné telefóny s vydaním naplánovaným na december 2020. O réžiu a scenár sa má postarať samotný Ruggero Deodato.

Detaily o hre sú zatiaľ len všeobecné. Postupom hry budeme môcť ovládať niekoľko postáv, ktoré sa vybrali za expedíciou do džungle v Borneu a to samozreme neznamená nič iné len, že niektorých z dobrodruhov postrehne ukrutná smrť v podobe naplnenia žalúdkov miestnych kanibalov.

K dispozícii je prvé video, ktoré ale neukazuje nič z hry, zachytáva len momentky z filmu Cannibal Holocaust v prestrihoch s oficiálnym artom z hry. Nechýba ale nádherný hudobný motív z filmu, ktorý už vo svojej dobe vyrážal dych svojim kontrastom k náplni samotného filmu.

Zdroj: Gematsu

Nasledujúci text je osobným vyjadrením autora článku a nie celého webu Gamesite.sk.

Pozrite, ja súhlasím s režisérovou pôvodnou snahou o zobrazenie metafory spoločnosti ako konzumnej spoločnosti, ktorá nepozná čistotu panenskej prírody a ani jej pravú drsnú náturu. Museli byť ale v tých filmoch zabíjané skutočné zvieratá? A to nevravím teraz o zastrelení malého prasiatka v Cannibal Holocaust. Hovorím teraz o neľudskom umučení a následne zabití skutočnej korytnačky, ktorého sa dopustili samotní herci v Cannibal Holocaust alebo o pitvaní mladého krokodíla zaživa v Jungle Holocaust.

Dôvod mojej otázky je, prečo má taký človek stále priestor? Svoje si síce odsedel vo väzení, no podľa môjho názoru Ruggero Deodato nie je stále nič iné, len psychopatický tyran, ktorý sa až príliš vyžíva v explicitnom zobrazovaní extrémneho násilia. Navyše sú všetky jeho filmy prosté braky a nič iné.

Musím ale povedať, že samotný nápad hry s takýmto zameraním sa mi ale páči. Skutoční kanibali a nie zmutovaní ako tí v Resident Evil majú takú zlovestnú auru. Režisér je ale psychopat a na tom sa nič nemení.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk