The Last of Us 2 možno nakoniec dorazí aspoň digitálne. Navyše uniklo aj úplne nové video

The Last of Us 2 možno nakoniec dorazí aspoň digitálne. Navyše uniklo aj úplne nové video

 

Možno sa hry nakoniec dočkáme, v každom prípade nové video len na vlastnú päsť.

Globálna pandémia okolo koronavírusu zasiahla takmer do každého odvetia, výnimkou nie sú ani hry. Takmer na dennej báze počúvame o rôznych odkladoch a nedávno prišla na rad aj očakávaná PlayStation 4 exkluzivita z dielne Naughty Dog - The Last of Us Part II.

Takmer okamžite po odklade sme sa dozvedeli, že hlavným dôvodom sú predovšetkým logistické dôvody v rámci distribúcie fyzických kópií, ktoré sú pre hry tohto ranku veľmi dôležité. Zatiaľ vieme, že spoločnosť Sony odložila hru na neurčito a o ďalších krokoch nás bude informovať.

K situácii sa vyjadril aj uznávaný novinár Jason Schreier, ktorý potvrdil, že hra je prakticky dokončená a dôvody sú čisto logistické. Toto potvrdzuje aj režisér hry Neil Druckmann. V aktuálnom podcaste pre PlayStation Blog sa rozhovoril o možnosti vydať hru predsa len aspoň digitálne. Čo znamená, že by hra mohla vyjsť nakoniec podľa plánu 29. mája 2020.

"Ešte nepadlo finálne rozhodnutie a problém môže byť skutočnosť, že nie všetci majú kvalitné internetové pripojenie", dodáva Druckmann. Toto tvrdenia však nedáva príliš zmysel, keďže je možné hru doručiť esšte v pre-loade a na daný dátum jednoducho zabezpečiť uspokojivú pripravenosť, aj keď je pravda, že hra bude dostupná na dvoch Blu-ray diskoch.

 

V podcaste sa spomenula aj prípadná demoverzia, ktorá taktiež nakoniec odpadá a nebude. "Prípadná verejná demoverzia by znamenala ďalší potrebný čas a veľa práce, takže s týmto nepočítame", hovorí Druckmann a zároveň dodáva, že prípadná demoverzia z výstavy PAX taktiež nepripadá do úvahy, keďže je daná verzia hry jednoducho nezodpovedá súčastnosti.

Na záver ešte prikladáme úplne nové video, ktoré sa na internete objavilo len teraz. V každom prípade vás upozorňujeme, že obsahuje spoiler, takže to zvážte. V každom prípade môžeme vo videu vidieť minihru s gitarou a Ellie.

Zdroj: eurogamer, reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk