Remaster Call of Duty: Modern Warfare 2 príde už dnes, no pozadie vývoja je viac ako podivné

Remaster Call of Duty: Modern Warfare 2 príde už dnes, no pozadie vývoja je viac ako podivné

 

No Russian v novom grafickom kabáte.

Už dnes by sme sa mali dočkať vydania samostatnej remastrovanej kampane Call of Duty: Modern Warfare 2. A ak neveríte nám, tak to tvrdí aj oficiálny Playstation obchod, ktorý umiestnil hru na chvíľu do predaja za 24,99€  Celá táto situácia má však výrazne divnú pachuť. Prečo Activision chce vydať remaster tejto svojej populárnej hry takto potichu? A prečo vlastne tento balíček obsahuje iba kampaň a nie aj multiplayer? A čo je vlastne Call of Duty: Modern Warfare 2: Remastered?

Najprv si povedzme fakty. Modern Warfare 2 Remastered má prísť dnes, pravdepodobne na všetky platformy mimo Nintenda Switch. Podľa obrázkov je zrejmé, že hra používa rovnaký engine, ako remaster prvého Modern Warfare a tento remaster údajne vyvíjalo štúdio Beenox, ktoré je interným štúdiom vydavateľa Activision a naposledy pripravili hru Crash Team Racing Nitro-Fueled.

Podľa informácií bude aj táto verzia hry obsahovať kontroverznú misiu No Russian v ktorej ako tajný agent pomôžete Makarovovi vyvraždiť civilistov na Moskovskom letisku a kvôli ktorej si pôvodná verzia hry vyslúžila obrovskú kritiku. Dá sa predpokladať, že aj v remastrovanej verzii sa bude dať táto misia preskočiť.

Taktiež to vyzerá tak, že každý, kto si kúpi remaster kampane Modern Warfare 2 dostane ako bonus kozmetické predmety v podobne skinu Ghosta a ďalšie drobnosti pre minuloročný Modern Warfare (dúfam, že s v tých Modern Warfare názvoch nestrácate).

Prečo sa teda rozhodol Activision vydať remaster Modern Warfare 2 práve dnes? Možno tomu neuveríte, ale zdroje prezradili Eurogameru, že Activision mal tento remaster hotový už takmer dva roky. Áno, dva roky sedela táto hra na „polici“ a čakala na svoje vydanie. Activision totiž hľadal dokonalý slot na vydanie tejto hry a po boome pri vydaní Warzone módu pred niekoľkými týždňami nastal ten najsprávnejší čas.

Tejto teórii navyše napovedá aj tento obrázok, ktorý vznikol v čase prvého leaku o existencii tohto remasteru, kde je uvedený rok 2018.

Čo však multiplayer? Pôvodne mal totiž remaster Modern Warfare 2 prísť ako kompletný balíček a to vrátane Spec-Ops a multiplayeru, no Activision sa nakoniec rozhodol inak. Kampaň sa teda dočká samostatného vydania a multiplayerové mapy z Modern Warfare 2 budú postupne zakomponované do súčasného Call of Duty: Modern Warfare. Fanúšikov pôvodného Modern Warfare 2 to možno sklame, no pre Activision dáva dokonalý zmysel sústrediť sa iba na jednu hru z hľadiska zdrojov potrebných na vývoj.

A to je všetko. Ak sa teda tešíte na príbeh Pricea a Soapa v novom grafickom kabáte tak sa pripravte na dnešok podvečer, kedy sa hra dočká vydania.

Zdroj: Twitter/Eurogamer/PCGamer/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk