Remedy už našlo vydavateľa pre svoje dve nové hry

Remedy už našlo vydavateľa pre svoje dve nové hry

Znamená to hneď niekoľko vecí.

Fínske štúdio sa pochválilo skvelou správou. Tvorcovia Control, Alana Wakea a Maxa Payna totiž našli vydavateľa pre dve svoje pripravované hry. Neprezradili jeho meno a preto nám zostáva iba hádať.

Prezradili však, že tento vydavateľ súhlasil s vydaním veľkej AAA multi-platformovej hry, ktorá je momentálne v predprodukcii a taktiež aj s vydaním menšej hry, ktorá sa však bude odohrávať v rovnakom univerze ako tá prvá. Hry sa však dočkáme „až o niekoľko rokov“ a bude to na PC a next-gen konzoly.

Remedy si zároveň ponechá plnú kreatívnu kontrolu a aj kontrolu nad samotnou značkou, no pochopiteľne sa o podiel zo zisku rozdelí s vydavateľom.

Vzhľadom na to, že Remedy neprezradilo, či ide o novú alebo už existujúcu IP, je pokojne možné, že pracujú na nových Alan Wake hrách (pekne prosíme...) nakoľko túto značku minulý rok odkúpili od Microsoftu. Ďalšou drobnou informáciou je, že tieto projekty budú postavené na Remedy Northlight engine, na ktorom funguje aj Control.

A poslednou správou, ktorá z toho vyplýva je pravdepodobne fakt, že špekulácie o odkúpení štúdia spoločnosťou Sony asi nie sú veľmi reálne.

UPDATE: Tým tajuplným vydavateľom sa nakoniec stala spoločnosť Epic Games. Viac už však v samostatnom článku

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk