Ak náhodou vaša Playstation 4 sťahuje dáta veľmi pomaly, tak nie ste jediní

Ak náhodou vaša Playstation 4 sťahuje dáta veľmi pomaly, tak nie ste jediní

 

Môže za to pochopiteľne Sony.

Prezident Sony Interactive Enteratinment Jim Ryan včera večer oznámil, že s okamžitou platnosťou budú obmedzovať rýchlosti sťahovania z Playstation Network (PSN) a to v celej Európskej Únii.

Toto rozhodnutie bolo prijaté na základe snáh udržania prístupu pre celú internetovú komunitu. Ide tak o rovnakú snahu vrámci ktorej služby Youtube, Netflix či Amazon Prime obmedzili kvalitu streamovania obrazu aby takto kontrovali výraznému zvýšeniu dátového toku. Užívatelia sú totiž kvôli koronavírusu nútení tráviť takmer všetok voľný čas doma a záťaž na internetovú infraštruktúru je tak oveľa väčšia.

Ryan taktiež dodal, že Sony bude spolupracovať s poskytovateľmi internetu v Európskej Únii, aby lepšie manažovali sťahovanie hier. Okrem zníženia rýchlosti sťahovania to tak napríklad zasiahne aj to, že bude trvať dlhšiu dobu, pokiaľ sa sťahovanie spustí. Zároveň však neprezradil, či budú tieto opatrenia zahŕňať napríklad aj obmedzenie automatickej aktualizácie hier. Podľa Ryana by to však nemalo ovplyvniť klasické online hranie.

„Oceňujeme podporu a pochopenie zo strany našej komunity, pretože tieto opatrenia príjmame v snahe zachovať prístup na internet pre všetkých,“ dodal Ryan.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk