Sony odhlásilo svoju účasť z ďalšieho významného herného podujatia

Sony odhlásilo svoju účasť z ďalšieho významného herného podujatia

A opäť je to rovnaký dôvod.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Sony ohlásila, že sa nakoniec nezúčastní podujatia PAX East v Bostone, ktorý sa mal konať koncom tohto mesiaca. Pre hráčov to primárne znamená to, že sa nedočkáme nových záberov z hrania očakávanej exkluzivity The Last of Us: Part II. Na druhej strane však argumentácia Sony dáva zmysel, pretože dôvodom na ich neúčasť sú obavy z koronavírusu.

A presne rovnaký dôvod bol podložený aj k včerajšiemu ohláseniu, že Sony sa nezúčastní ani konferencie GDC (Games Developers Conference), ktorá sa má konať od 16. do 20. marca 2020 v San Franciscu. Niektorí hráči tajne dúfali, že možno tam Sony čo-to utrúsi o svojej novej konzole, no teraz môžeme asi s určitosťou povedať, že sa tak nestane: „Urobili sme ťažké rozhodnutie zrušiť našu účasť na Game Developers Conference kvôli narastajúcim obavám z COVID-19 (koronavírus). Myslíme si, že je to najlepšia možnosť vzhľadom na neustále meniace sa podmienky medzinárodnej dopravy a situácie, ktorá sa týka vírusu. Mrzí nás, že sme našu účasť museli zrušiť, no zdravá a bezpečná pracovná sila je naša najvyššia obava. Tešíme sa na účasť na GDC v budúcnosti.“

Svoju účasť na podujatí odriekla taktiež aj spoločnosť Oculus Rift, ktorá rovnako ako Sony citovala obavy z koronavírusu. Tí však jedným dychom dodali, že nové oznámenia prinesú aspoň cez videá a online Q&A posedenia.

COVID-19 už nakazil viac ako 75 tisíc ľudí a zabil 2130 osôb a je možné, že zrušenie účasti na týchto podujatiach nebudú jediné zrušenia alebo odklady, ktorých sa kvôli tomuto vírusu dočkáme. Ohniskom nákazy je však stále Čína, kde sa tamojším úradom nedarí dostať vírus pod kontrolu.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk