Na EA sa chystá ďalšia žaloba kvôli gamblingu a pay-to-win mechanikám

Na EA sa chystá ďalšia žaloba kvôli gamblingu a pay-to-win mechanikám

 

A opäť v tom má prsty FIFA.

EA to v súvislosti so zákonodarcami v jednotlivých štátoch nemá jednoduché. Vydavateľ je pod konštantnou paľbou kritiky prakticky od čias legendárneho „failu“ týkajúceho sa mikrotransakcií v Star Wars: Battlefront II pred vyše dvoma rokmi a táto kritika sa následne rozšírila aj na sériu FIFA, kde je mód Ultimate Team asi najžiarivejším príkladom pay-to-win herných mechaník.

A práve to je dôvodom novej žaloby, ktorú chystajú dve francúzske právnické firmy. Hráči totiž obviňujú sériu FIFA z toho, že prevádzkuje neregulovaný gambling a že jediný spôsob ako vyhrať v zápase Ultimate mód je minúť na vybudovanie tímu reálne peniaze – hráči sa totiž v balíčkoch objavujú náhodne a prakticky neexistuje cesta, ako sa ku kvalitným hráčom dostať mimo platenia.

Samozrejme, právnická firma cituje aj Belgickú legislatívu, ktorá ešte počas minulého roka označila lootboxy ako gambling a efektívne ich v krajine zakázala.

Na žalobe sa podieľa hráč s menom Mamadou, ktorý v hre minul viac ako 600€, no najlepší hráč, ktorého získal bol hráč Neapola Kostas Manolas, čo ho vytočilo: „Ani ho nepoznám. Minúť na hru toľko peňazí a získať Manolasa je šialené. Ľudia ktorých poznám minuli na hre 2 až 3 tisíc €. Kvôli FIFA som sa omeškal s platbami za nájom.“

Právnické firmy argumentujú: „V tejto hre chce mať každý svoj vysnívaný tím čím skôr ako sa dá. Náš klient minul 600€ počas piatich mesiacov a nezískal za to žiadneho kvalitného hráča. Vývojári hry vytvorili umelý a návykový mód. Čím viac platíte, tým vyššiu šancu máte, že získate dobrých hráčov. Veríme, že gambling je integrovaný do tejto hry, pretože nákup balíčkov nie je nič iné ako stávka. V tejto logike môžeme skonštatovať, že kasíno sa dostalo do domovov. Dnes 11 a 12-ročný tínedžeri môžu bez obmedzení a bez rodičovskej kontroly hrať FUT a míňať naň peniaze.“

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk