Sony si patentovalo technológiu, ktorá prinesie revolúciu do sveta mikrotransakcií

Sony si patentovalo technológiu, ktorá prinesie revolúciu do sveta mikrotransakcií

Ako poraziť bossa? Takto.

Mikrotransakcie sú reálnou súčasťou dnešného herného biznisu, či sa nám to páči, alebo nie. Najprv to boli skiny na koňa v Oblivione nad ktorými sa hráči rozhorčovali, dnes sú to rôzne predmety, ktoré často hraničia s pay-to-win praktikami. Čokoľvek totiž herní vydavatelia prinesú, nikdy to nebude stačiť a stále budú hľadať spôsoby, ako vytiahnuť z hráčov ešte viac peňazí.

A k tomu im napríklad môže poslúžiť aj patent, ktorý si zaregistrovala spoločnosť Sony. Jeho názov je „IN-GAME RESOURCE SURFACING PLATFORM,“ čiže niečo ako herné menu, ktoré sa objaví vtedy, kedy to potrebujete. V skratke by malo ísť o herný obchod na Playstation platforme, ktorý je napojený na umelú inteligenciu a tá vám v prípade núdze môže ponúknuť potrebnú mikrotransakciu na prekonanie prekážky.

Čiže v rovine teórie – hráte napríklad Dark Souls III a neviete zdolať jedného z bossov. Spýtate sa tak PS Asistenta, ako ho máte zdolať a ten vám ponúkne mikrotranskaciu v podobe boostu, ktorý vám pomôže tohto bossa zdolať. Všetko bude navyše riadiť umelá inteligencia, takže aj cena aj predmet, ktorý vám ponúkne sa môže úplne líšiť od ceny/predmetu, ktorý bude ponúknutý inému hráčovi.

Samozrejme, zatiaľ ide o patent a nikto netvrdí, že tento systém uvidíme aj v praxi. No v prípade že sa tak stane, tak nás čaká ďalšia, mikrotransakciami prepchaná herná budúcnosť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk