Autor emotívnych piesní z Death Strandingu: Sony mi ani nepovedalo, k čomu ich potrebuje

Autor emotívnych piesní z Death Strandingu: Sony mi ani nepovedalo, k čomu ich potrebuje

 

O nezabudnuteľnú atmosféru v Kojimovej novinke sa nemalou mierou zaslúžila aj relatívne neznáma, americko-islandská post-rocková skupina Low Roar. Pred Death Strandingom sa tejto formácii založenej spevákom Ryanom Karazijom z USA síce veľmi nedarilo, niekedy však na úspech stačí aj málo fanúšikov... ak sú to tí správni ľudia.

Hideo Kojima totiž túto malú kapelu, ktorá debutovala rovnomenným albumom Low Roar v roku 2011, odporučil Sony a gigant ich vzápätí kontaktoval kvôli autorským právam. Jeden e-mail malej hudobnej formácii poriadne nakopol profesionálny život. Ich začiatky boli viac než skromné: hudbu nahrávali na laptope u Karaziju v kuchyni len s použitím gitary. Zvyšné hudobné efekty interpret „doladil“ počítačom.

„Dostali sme veľmi vágny e-mail od Sony, že majú záujem o použitie piesne ´I’ll Keep Coming´ a že nám za to zaplatila určitý obnos peňazí. Nechceli však povedať, k čomu tú skladbu potrebujú. Boli sme na tom vtedy dosť biedne, tak sme súhlasili. A ukázalo sa, že išlo o Death Stranding,“ citoval portál VG247 lídra skupiny Ryana Karaziju.

Samozrejme, efekt bol očakávaný: mimoriadny nárast popularity u hráčov, ktorí sa naraz začali zaujímať o Karazijovu hudbu.. Low Roar sa teraz snaží vyťažiť z Kojimovej náklonnosti čo najviac, a preto Ryan zatiaľ vraj nemal čas si Death Stranding zahrať. Ďalšie piesne však už netvorí v Reykjavíku, ale v poľskej Varšave.

A pokiaľ ide samotného vývojára... toho Karazija označil za sympaťáka. Dvojica spolu bola totiž dvakrát na večeri.


Low Roar a Hideo Kojima

Karazija, ktorý je v podstate jediným stabilným členom Low Roar-u, precestoval celý svet a práve preto je podľa hudobných kritikov jeho hudba taká rozmanitá. Spája ju však, podobne ako pri tónoch piesní v Death Strandingu, smútok a melanchólia. V súčasnosti pripravuje už štvrtý album, koncertuje ostošesť a dvakrát svoj talent predviedol aj na Slovensku – v Bratislave a Nitre.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk