Call of Duty prepísalo históriu: Americký útok má zrazu na svedomí Rusko

Call of Duty prepísalo históriu: Americký útok má zrazu na svedomí Rusko

 

Z tohto môže byť veľký problém.

Na to, že vývojári Call of Duty: Modern Warfare o sebe tvrdili, že nerobia „politickú hru,“ tak realita hovorí tak trochu inak. A potencionálne z toho môže byť celkom veľký problém.

Kampaň hry si totiž zobrala inšpiráciu v reálnej udalosti, ktorá sa stala v roku 1991 v Perzskom zálive. Problém je akurát v tom, že celú udalosť tak trochu postavili na hlavu. Počas Vojny v Perzskom Zálive sa totiž stalo niečo, čo dostalo pomenovanie „The Highway of Death.“ V jednom z týchto útokov americký vojaci zabili viac ako 350 neozbrojených a vzdávajúcich sa vojakov a ide o jednu z najkontroverznejších udalostí v novodobej americkej histórii.

Autori však túto udalosť zobrali a v hre ju označili ako udalosť počas ktorej Ruskí vojaci zaútočili na nevinných civilistov. Jedna z postáv počas ukážky povie: „Rusi ju zbombardovali počas invázie a zabili ľudí, ktorí sa pokúšali o útek.“

Otázkou teda je, či je toto ten dôvod, prečo sa PS4 verzia Modern Warfare nepredáva v Rusku.

Je síce správne dodať, že svet Modern Warfare je fiktívny a s realitou nemá nič spoločné, no tejto udalosti sa nepochybne chytia aj ruské médiá, ktoré z toho spravia veľkú kauzu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk