Tvorcovia The Order 1886 sa vracajú k vývoju AAA hier

Tvorcovia The Order 1886 sa vracajú k vývoju AAA hier

 

Hádam im menšia prestávka pomohla.

V roku 2015 vydalo štúdio Ready at Dawn v spolupráci so Sony Santa Monica Playstation 4 exkluzivitu The Order 1886, ktorá sa nestretla s až tak veľkým nadšením hráčov a ani z komerčného hľadiska nešlo o žiaden trhák. Tvorcovia sa následne odmlčali a v roku 2017 prišli s menšou, no nie veľmi podarenou hrou Deformers.

Následne sa začali venovať primárne hrám pre VR platformu Oculus Rift a postupne vydali hry Lone Echo, Echo Arena, Echo Combat a momentálne vyvíjajú Lone Echo 2. Šéf štúdia Ru Weerasuriya však v rozhovore s magazínom GamesBeat prezradil, že popri tejto hre sa pustili do produkcie novej, tentokrát AAA hry, ktorá zoberie to, čo sa naučili z VR sveta a z vývoja Order 1886 a hádam to vytvorí skvelý zážitok:

„Pracujeme na AAA konzolovej hre a ide o hru, ktorú vyvíjame interne a chceme v nej použiť všetky naše skúsenosti o rozprávaní príbehu, „ponorenia sa do hry“ a herných mechaník, ktoré sme sa v posledných rokoch naučili. Možno to nebude na rovnakú platformu, na ktorú vyvíjame hru teraz, ale všetko, čo sme sa naučili tam bude. Očakávajte, že budete môcť v hre robiť čo chcete a kedy chcete. To je niečo, čo chceme preniesť na veľké konzoly.“

To znamená, že namiesto striktne lineárneho ako The Order 1886 sa pravdepodobne dočkáme niečoho s väčším a otvoreným svetom. Weerasuriya však do detailov nezachádzal, navyše, hra zatiaľ existuje vo fáze prototypu a do vydania môže nastať veľa zmien. Taktiež nekonkretizoval platformy, no vzhľadom na to, že ide o interne vyvíjanú hru, boli by sme prekvapení, keby nešlo o multiplatformovú hru.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk