Playstation VR predal 4,2 milióna headsetov. Sony ho bude naďalej podporovať

Playstation VR predal 4,2 milióna headsetov. Sony ho bude naďalej podporovať

 

Najpopulárnejší VR set tu s nami bude.

Ak ste včera sledovali State of Play, novú reláciu Playstationu v ktorej nám budú predstavovať novinky z modrého sveta, určite ste si všimli veľké zameranie na VR hry.

Do určitej miery za to môže to, že Playstation VR predal k 3. marcu 2019 viac ako 4,2 milióna kusov. Sony tak plánuje VR set naďalej podporovať a ukázali to takýmto spôsobom. Manažér sociálnych sietí Playstation Sid Shuman napísal v blogovom príspevku, že „ďakuje všetkým fanúšikom za skvelú podporu.“

Playstation VR je tak stále najpredávanejším VR zariadením na trhu, kde konkurenciu poráža hlavne vďaka priaznivec cene a faktu, že všetko čo k nemu potrebujete je Playstation konzola. Za posledný kvartál tak PSVR predal 463 000 headsetov.

VR trh sa stále rozvíja a preto sa možno nezdá, že 4,2 milióna je veľa, hlavne vzhľadom na počet predaných konzol Playstation 4 (podľa odhadov iba 5% vlastníkov konzoly Playstation má doma aj PS VR), no Sony je odhodlané tento headset podporovať ďalej a podľa vyjadrení predstaviteľov spoločnosti a taktiež aj rôznych špekulácií má Playstation VR tvoriť jeden z hlavných ťahákov pri predstavení novej konzoly od Sony.

Zdroj: Variety

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk